×

6 prostych kroków, by odblokować pory i raz na zawsze pozbyć się uporczywych zaskórników

Czy kiedykolwiek oglądałaś swoją skórę w jednym z tych powiększających luster? Jeśli tak to prawdopodobnie liczba zaskórników totalnie cię zaskoczyła. Nie dość, że prezentują się niezbyt estetycznie, to jeszcze do tego trudno jest się ich pozbyć.

Na szczęście z pomocą przybywa nam youtuberka Jennifer Chiu, która pokazuje jak pozbyć się wrednych punktów z naszej twarzy. Dzięki jej wskazówkom z łatwością odblokujesz pory!

1. Para na odblokowanie porów

zaskorniki-5
Pierwszym krokiem w walce z zaskórnikami jest para! Pochylając się nad miską z gorącą wodą, przykryj głowę ręcznikiem. Do wody możesz dodać kilka kropli olejku zapachowego dla pięknego aromatu. Uważaj, aby się nie poparzyć! Kilka sekund spędzonych w ten sposób odblokuje pory, dzięki czemu łatwiej będzie pozbyć się zaskórników.

Innym sposobem jest również przykładanie gorącego ręcznika w miejscach, gdzie jest najwięcej zaskórników.

2. Przygotowanie skóry

zaskorniki-2
Delikatnie osusz twarz ręcznikiem i na bawełniany wacik nanieś odrobinę toniku. Przetrzyj twarz wacikiem nasączonym tonikiem, by oczyścić nowo otwarte pory.

3. Paski na pory

zaskorniki-6
Jeśli masz całą masę zaskórników, warto zaopatrzyć się w specjalne paski, które pomogą pozbyć ci się części zaskórników przed przystąpieniem do kolejnego kroku. Takie paski wystarczy namoczyć, nakleić na nosie i umieścić na 10 minut. Po tym czasie zerwij je i zobacz niesamowite rezultaty!

Choć paski nie usuną wszystkich zaskórników częściowo ułatwią kolejny krok.

4. Żegnamy zaskórniki

zaskorniki-3
Tutaj przyda się nić dentystyczna. Oczywiście alternatywą jest pójście do sklepu i zaopatrzenie się w specjalny ściągacz, ale po co, skoro nić dentystyczna również sprawdzi się w tej roli.

Wystarczy pocierać skórę kawałkiem nici, tak jakbyś chciała zeskrobać zaskórniki. Zacznij po bokach, a następnie przejdź do chrząstki. Zobaczysz, że w ten sposób wyjdzie ich całkiem sporo! Ohydne, ale całkiem skuteczne.

5. Maska

zaskorniki-4
Czas na ostatni krok, który wyeliminuje zaskórniki i inne niedoskonałości. Najlepiej sprawdzi się tutaj błotna maska, którą kupisz w drogerii lub z węgla, którą możesz wykonać samodzielnie w domu.

6. Wielki finał

zaskorniki-7
Ostatnim krokiem w procesie jest oczyszczanie. W tej roli doskonale sprawdzi się olejek z drzewa herbacianego rozmieszany z wodą. Mieszankę nanieś na wacik i przetrzyj skórę. Gotowe!

Może Cię zainteresować

zamknij