×
Wirtualna Polska

Odkąd babcia sprzedała mi swój stary patent, nie zobaczyłam ani jednej smugi na lustrze!

Masz dość zacieków na lustrze? Ciągle czyścisz je z resztek kosmetyków? Wypróbuj nasz patent na czyszczenie lustra z użyciem ziemniaka! To prosty trik, dzięki któremu będzie lśnić czystością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wydaje się, że ziemniaki sprawdzają się raczej w kuchni do gotowania lub zrobienia frytek. Mają jednak o wiele więcej zastosowań. Możesz je wykorzystać również do sprzątania. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.

Jak wyczyścić lustro?

Łazienkowe lustro narażone jest na smugi i różne osady. Można je myć środkiem do szyb, chociaż niektórzy używają też na przykład mydła z gorącą wodą. Nie jest to jednak tak efektywne. Trzeba je czyścić delikatnie, aby nie uszkodzić powierzchni szkła i nie doprowadzić do powstania zarysowań. Z tego względu czyszczenie lustra nie jest tak proste, jak może się wydawać. Dlatego zwykle używa się do tego ściereczki z mikrofibry. Czym jeszcze można wyczyścić lustro? Zastosuj ziemniaka! W mig pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń. To prosty, chociaż jeszcze mało popularny patent, który stosowano wiele lat temu, lecz troszkę o nim zapomniano.

każdy powinien znać ten patent na czyszczenie lustra, fot. Freepik

każdy powinien znać ten patent na czyszczenie lustra, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Przetrzyj tym lustro, a znikną z niego wszelkie zarysowania!

Jak umyć lustro ziemniakiem?

To, że lustro można myć ziemniakiem, na pierwszy rzut oka może się wydawać bardzo zaskakujące. Jest to jednak bardzo skuteczny trik. Ziemniak ma skrobię, która zabezpiecza szkło przed parowaniem i smugami, które nieźle potrafią zepsuć wygląd lustra. Aby się ich pozbyć, wystarczy większy ziemniak. Przed zastosowaniem dokładnie go umyj i obierz, a następnie przekrój na dwie części. Potem jedną z nich przyłóż do lustra i wysmaruj nią całą szklaną powierzchnię. Następnie usuń sok z ziemniaka ze szkła ręcznikiem papierowym lub ściereczką z mikrofibry i wypoleruj lustro. Dzięki temu patentowi będzie lśniło, a przy kolejnym prysznicu nie osadzi się na nim para wodna. Ziemniak przyda ci się jeszcze do czyszczenia szklanych mebli czy szyb w samochodzie oraz innych szklanych powierzchni w domu.

ten patent na czyszczenie lustra pożegnał wszystkie smugi, fot. Freepik

ten patent na czyszczenie lustra pożegnał wszystkie smugi, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Domowy sposób na zaparowane lustro

Poza ziemniakiem możesz też użyć na zaparowane lustro innego domowego sposobu. Wykorzystaj do tego zwykły szampon do mycia włosów. Aby go użyć, weź ściereczkę z mikrofibry i namocz ją. Następnie lekko wykręć, aby nie była zbyt mokra. Teraz nalej na nią kropelkę szamponu, rozprowadź po szmatce i wetrzyj w lustro. Na koniec przetrzyj powierzchnię ręcznikiem papierowym — i już!

 

Zobacz również: Jak rozpoznać lustro weneckie? Trik z markerem zdemaskuje je w parę sekund

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować