Na szybach niektórych aut można zobaczyć straszne postacie. Znajdują się tu z ważnego powodu

Zachowanie odpowiedniej, a przede wszystkim bezpiecznej odległości od drugiego, przemieszczającego się pojazdu podczas podróży jest niezmiernie ważne. Niestety, mnóstwo kierowców lekceważy tę zasadę przez co dochodzi do wypadków drogowych. Czy można temu zapobiec? Z pewnością nie da się w 100% zaprzestać tego typu sytuacjom. Powstały jednak specjalne naklejki, które mają na celu pomóc i przynajmniej częściowo uniknąć tego typu zdarzeń. Wyjątkowa metoda odstraszania jadących blisko kierowców została zapoczątkowana w Chinach.

Jak to działa?

Specjalne naklejki, które są przyklejone do tylnej szyby pojazdu nie są widoczne, dopóki światła jadącego z tyłu kierowcy nie zostaną na nie skierowane.

geekologie

Jeśli więc podjedziemy zdecydowanie za blisko, na szybie takiego pojazdu pojawią się przerażające twarze, których raczej wolelibyśmy nie ujrzeć! Istnieją różne wzory naklejek. Ich cel jest jednak jeden: „odstraszyć” jadącego zbyt blisko kierowcę.

Jak to się ma do rzeczywistości?

Zdaniem organu ds. ruchu drogowego, istnieje duże niebezpieczeństwo, że tego typu rozwiązanie może przyczynić się do wypadku drogowego. Nigdy nie wiadomo, jak zareaguje dana osoba na widok upiornych twarzy.

geekologie

Zdania na temat przerażających naklejek są więc podzielone. Myślisz, że takie rozwiązanie sprawdziłoby się w Polsce?