×
Wirtualna Polska

5 prostych sposobów jak pozbyć się pająków ze swojego domu. Wygonisz je szybciej niż myślisz

Pająki w domu to nic przyjemnego, sama często wpadam w panikę kiedy otwieram garaż i widzę w nim malutkiego stwora na ośmiu nogach. Na szczęście po kilku takich incydentach zaczęłam stosować parę sposobów jak pozbyć się pająków bez zabijania ich!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Posprzątaj

Pamiętaj, że przede wszystkim musisz sprzątnąć wszystkie pajęczyny i zakurzone miejsca w swoim domu. Jeśli na pajęczynie znajdziesz jej lokatora, nie zabijaj go lecz złap i wynieś na zewnątrz lecz z dala od wejścia do domu.

Olejek cytrusowy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Olejek cytrusowy ma piękny zapach, lecz nie lubią go za równo małe jak i duże pajęczaki. Dlatego też wystarczy, że dodasz kilka kropel tego olejku do wody z octem i rozpyl wokół drzwi oraz okien, a także innych miejsc przez które mogą wejść pająki.

Ocet jabłkowy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Biały ocet oraz ocet jabłkowy mają bardzo intensywny zapach i wiele insektów oraz gryzoni nie znosi jego woni. Dlatego przelej ocet z wodą do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj miksturą miejsca przez, które pająki mogą wejść do Twojego domu – framugi drzwi oraz okien, a także niewielkie dziury w podłodze i garażu.

Olejek eukaliptusowy

Tak jak w przypadku olejku cytrusowego, dodaj kilka kropli tego środka do wody z octem i rozpyl w miejscach przez które pająki mogą wejść do Twojego mieszkania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Olejek miętowy

Mięty nie lubią za równo pająki jak i gryzonie tj. myszy dlatego jeśli spryskasz dom mieszanką octu z wodą i kilkoma kroplami olejku miętowego.

Znasz jakieś sposoby na pozbycie się pająków? Jeśli tak koniecznie daj znać w komentarzu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować