Kategorie GenialneLajfhakiMiejscaPsychologia

8 rzeczy, których lepiej nie zakładać przed podróżą samolotem

Niezależnie czy wybierasz się w długą podróż samolotem czy krótką, najważniejsze, abyś czuł się dobrze i komfortowo oraz abyś uniknął kłopotów. Z racji tego, że zbliża się majówka, pewnie większość z Was planuje wyjazd dlatego, też warto wiedzieć czego unikać, aby lot był przyjemny i bezpieczny.

#1 Perfum

Podczas podróży samolotem będziesz znajdować się w dość ograniczonym pomieszczeniu, dlatego też warto unikać ciężkich i intensywnych perfum, które mogą być nieprzyjemne dla innych pasażerów. Przeważająca liczba osób uważa, że produkty zapachowe innych podróżujących są drażniące. Dodatkowo warto pamiętać, że na pokładzie mogą znajdować się osoby cierpiące na alergię lub astmę.

#2 Ciasnych ubrań

Unikaj ciasnych ubrań, zwłaszcza kiedy Twój lot jest dłuższy niż 4 godziny. Ludzie, którzy odbywają długą podróż samolotem są narażeni na zakrzepicę żył. Aby temu zapobiec, przygotuj sobie wygodne i luźne ubrania oraz skarpety kompresyjne.

#3 Ubrań i biżuterii, które zawierają metal

Nic dziwnego, że buty z dużymi metalowymi ozdobami lub biżuterią z metalu mogą sprawić, że kontrola na lotnisku może trwać dłużej niż zwykle. Ale okazuje się, że niektóre błyszczące swetry mogą mieć wplecione metalowe nitki lub metalowe dodatki. Buty możesz ściągnąć bez problemu jednak ze swetrem może być problem (zwłaszcza jeśli pod nim nie masz żadnej koszulki). Biżuterię z drobnym zapięciem także trudno jest zdjąć samodzielnie, dlatego jeśli nie musisz mieć jej na sobie schowaj ją do walizki lub zostaw w domu.

#4 Skomplikowanej odzieży

Łazienki samolotu są małe, dlatego jeśli w trakcie lotu będziesz musiała udać się do łazienki, lepiej aby uniknąć trudności przy ściąganiu odzieży. Dlatego też lepiej unikać kombinezonu czy ogrodniczek, zamiast tego postaw na wygodne spodnie z zamkiem lub guzikami.

#5 Soczewek

Średnia wilgotność w samolocie może osiągnąć tylko 20%, a to spowoduje, że Twoje soczewki wyschną i zaczną podrażniać Twoje oczy. Jeśli podróż ma trwać wiele godzin, zaleca się zdejmowanie soczewek.

#6 Letnich ubrań

Nawet kiedy lecisz do ciepłego kraju i chcesz wysiąść w samolotu w odpowiednich ubraniach, musisz pamiętać, że temperatura w samolocie zawsze jest niższa niż na lądzie, dlatego też warto wziąć ze sobą sweter lub miękką bluzę z kapturem, którą zawsze z łatwością będziesz mogła zdjąć.

#7 Obcasów

Podczas kontroli na lotnisku, ochrona z pewnością poprosi Cię o zdjęcie butów. Obcasy mogą służyć nie tylko jako miejsce do przechowania przedmiotów zabronionych, ale mają metalową podstawę, która może uruchomić alarm. Dodatkowo, w trakcie lotu Twoje stopy mogą puchnąć, dlatego też noszenie ciasnych butów jest niewskazane.

#8 Koszulek z obraźliwymi napisami

Możecie w to nie uwierzyć, ale niektórzy podróżni nie weszli na pokład ze względu na swój ubiór. Zbyt duży dekolt, za krótkie sukienki, wyzywające spodenki, bose stopy oraz koszulki z obraźliwymi napisami, mogą stać się powodem, przez który nie zostaniesz wpuszczony do samolotu. Na podróż postaraj się wybrać odzież, która nie będzie stwarzała niepotrzebych dyskusji.

Źródło: brightside.me | Fotografie: funnycelebritymoments.blogspot.de, instagram.com