×
Wirtualna Polska

Ten preparat działa nie tylko na włosy i paznokcie. To świetna odżywka dla róży

Róża elegancko się prezentuje, więc może być doskonałą ozdobą każdego ogrodu. Pod warunkiem, że odpowiednio o nią dbasz. Aby krzak wypuścił mnóstwo pięknych kwiatów, przyda się specjalna odżywka dla róży. Wystarczy sięgnąć po 1 produkt za kilka złotych.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Domowe sposoby nawożenia roślin mają wiele zalet. Przede wszystkim opierają się na łatwo dostępnych i niedrogich produktach. Do tego są naturalne, a więc bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego. Jeśli szukasz odżywki dla róży, wypróbuj olej rycynowy. Podpowiadamy, jak go używać.

Jak dbać o róże?

Róża, aby pięknie się prezentowała i wypuściła dużo kwiatów, potrzebuje odpowiednich warunków. Powinieneś zasadzić ją w żyznej, piaszczysto-gliniastej ziemi zawierającej próchnicę. Wybierz dla krzewu słoneczne stanowisko chronione przed wiatrem. Tylko niektóre odmiany róż dobrze znoszą choćby częściowe zacienienie. Unikaj sadzenia krzewu w podmokłym podłożu, ponieważ róże nie lubią nadmiernej wilgoci. Pamiętaj też o regularnym nawożeniu rośliny. Dobrze dobrany pokarm sprawi, że pięknie zakwitnie, a kwiaty będą utrzymywały się przez wiele tygodni.

odżywka dla róży. Fot. Getty Images

odżywka dla róży. Fot. Getty Images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: W tym miejscu w ogrodzie róże są mniej odporne na szkodniki i choroby

Olej rycynowy jako odżywka dla róży

Olej rycynowy jest bardzo chętnie wykorzystywany w kosmetologii. Ma doskonały wpływ na kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Jego właściwości można jednak z powodzeniem wykorzystać do nawożenia róż i innych roślin kwitnących (również doniczkowych).

  • Aby odżywić róże, wymieszaj 1 łyżeczkę oleju rycynowego z 1 l wody. Najlepiej wykorzystaj taką, która stała przez kilka dni.
  • Dokładnie wymieszaj składniki i podlej róże.
  • Jeśli zauważysz, że cząsteczki oleju zbierają się na powierzchni wody, ponownie wymieszaj preparat.
  • Podlewaj tą mieszanką róże i rośliny doniczkowe raz na miesiąc.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co daje odżywka dla róży z oleju rycynowego?

Olej rycynowy ma właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Skutecznie likwiduje grzyby oraz pleśń, które mogłyby zagrażać roślinom. Jako odżywka dla róż i innych roślin kwitnących stymuluje również rozwój pąków i kwiatów. Dzięki temu róże pięknie i bujnie kwitną. Same kwiaty są po zastosowaniu tego nawozu większe i jaśniejsze niż wcześniej. Do zalet odżywki z oleju rycynowego należy zaliczyć również fakt, że jest stosunkowo niedroga. Mniejsze opakowanie kosztuje zaledwie kilka złotych, a litrowa butelka (która wystarczy na bardzo długi czas) to koszt ok. 40 zł.

Zobacz również: Te rośliny ogrodowe to twardzi zawodnicy. Nie straszny im brak wody ani okresowe susze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować