×

Cukiernik tworzy torty tak piękne, że muzea z całego świata chcą je na swoich wystawach

Każdy z nas powinien mieć w życiu jakąś pasję. Jedni uwielbiają biegać, drudzy robią zdjęcia, a jeszcze inni tworzą bajkowe zamki. Rosyjski artysta i cukiernik Renat Agmazov tworzy swoje ciasta w niezwykły sposób. Każdy tort wygląda jak genialna rzeźba, przez co światowe muzea chciałyby, aby jego dzieła znalazły się na wystawach czasowych i stałych.
Oto galeria jego najpiękniejszych ciast!

#1 Zorza Polarna

Przy tym torcie, cukiernik chciał zaprezentować kolory przypominające zorzę polarną, dlatego też swoje dzieło nazwał „Zorza Polarna”. Ciasto jest całkowicie jadalne.

#2 Zamek

Trudno to sobie wyobrazić, ale ten tort składa się z 19,6 tys. oddzielnych części połączonych ze sobą. Ma także 712 okien i 9000 słodkich kwiatów, które składają się z 126 000 płatków!

#3 Kryształy

Ten elegancki tort wygląda jak żyrandol, z wiszącymi kryształami. Tak naprawdę dekoracje zostały wykonane z karmelu, jednak wyglądają naprawdę oszałamiająco!

#4 Maroko

Każdy szczegół tego ciasta jest genialny: figury są wykonane z czekolady, łuki, kolumny, kwiaty i oryginalny ornament również. Styl marokański jest przedstawiony nie tylko ze względu na orientalne figury, ale również przez jasne kolory. Ciasto w całości liczy sobie 173 cm wysokości.

#5 Zamek

To ciasto jest niesamowite ze względu na złożoność każdego z pięter, a oświetlenie podkreśla skalę całego arcydzieła.

#6 Fontanna

Kiedy patrzę na to ciasto, aż trudno mi uwierzyć, że każda jego część faktycznie jest jadalna! Woda oraz figury wykonane są z karmelu i czekolady, a cała „tortowa rzeźba” liczy sobie ponad 2 metry wysokości!

#7 Magiczne jabłka

Każde ogromne jabłko, które znajduje się w tym torcie wykonano z karmelu, jednak do ich produkcji użyto tej samej techniki co do tworzenia szkła weneckiego. Cały słodki poczęstunek ma 228 cm wysokości.

#8 Tańczące łabędzie

Najpiękniejszym elementem tego tortu są łabędzie, które oczywiście są jadalne. Wykonano je z karmelu i pokryto jadalnym złotem! Dodatkowo warto wspomnieć, że łabędzie z tego tortu naprawdę tańczą!

#9 Latające motyle

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez RENAT AGZAMOV (@renat_agzamov)

To nie tylko nazwa ciasta, ale również opis jego możliwości – te karmelowe motyle naprawdę ruszają skrzydłami, tak jakby potrafiły latać!

#10 Gigant

Ten kolos ma blisko 5 metrów wysokości, lecz mimo to wygląda na bardzo lekki. Dekoracje zostały wykonane z karmelu, przez co całość wygląda delikatnie i elegancko.

#11 Szachy

Dla miłośników gry w szachy także znajdzie się ciasto idealne!

#12 Zamek

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez RENAT AGZAMOV (@renat_agzamov)

To ciasto jest prawdziwym arcydziełem: waży 4 tony, ma prawie 7 metrów długości i i 3,5 metra wysokości. Dobrze się przyjrzyj i zobacz co dzieję się w oknach tego zamczyska!

Jak Ci się podobają te ciasta? Mnie zastanawia tylko jedno – jak pokroić tak ogromne torty!?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

30 jadalnych fantazji którym żaden niejadek się nie oprze! Pomysły na kolorowe dania dla dzieci

Jolanda Stokkermans to belgijska mama mieszkająca w małej miejscowości (Koersel) na wschodzie kraju. Dla dwójki swoich dzieci przygotowuje niezwykłe posiłki, które wyglądają jak jadalne dzieła sztuki. Warzywne zwierzaki i postacie z bajek oraz filmów prezentują się tak uroczo, że aż trudno jest wbić widelec w te fantazyjne kompozycje. Te dania dla dzieci oczarują każdego! 1. […]

20 wyjątkowo nieudanych ciast, które w czasie kwarantanny biły rekordy popularności

Ostatnie półtora roku sprawiło, że wiele osób spędziło dużo więcej czasu w swojej własnej kuchni, zajmując sie pichceniem różnych rzeczy. Nie zawsze wychodziło one tak jakby się chciało. Oto kolekcja niekoniecznie udanych ciast. #1 To chyba tyłek Shreka #2 Syrenka w wersji zombie #3 Fajnie coś takiego podać gościom na stół #4 Wystraszyłbym się #5 […]

15 wakacyjnych tortów, które wyglądają jak bezludne wyspy pełne lazurowego błękitu morza

Te torty wyglądają tak realistycznie, że aż trudno uwierzyć, iż w całości nadają się do jedzenia. Kreatywność cukierników, w tworzeniu wymyślnych słodkości, nie zna granic. Obejrzyj galerię i zobacz jak prezentują się rajskie wyspy wykonane z galaretki i kremów. 1. Bezludna wyspa z niewielką chatką 2. Mały domek stanął na wysokim klifie 3. I już […]

25 słodkich powodów, aby przełożyć odchudzanie na później. Takie torty każdy chce spróbować

Próba zrzucenia wagi oraz zamiłowanie do tortów zdecydowanie nie idą ze sobą w parze. To szczególnie trudne kiedy zwróci się uwagę na hiperrealistyczne wypieki. Pokusa zjedzenia słodkiego psa, kaktusa czy krasnoluda potrafi być bardzo silna. Obejrzyj galerię i przekonaj się jakie cuda potrafią wyczarować niektórzy cukiernicy. A dieta może poczekać jeszcze jedne dzień. 😉 1. […]

29 kolorowych wypieków, które tryskają wiosennymi akcentami. Słodkości nie tylko pełne kwiatów!

Wiosenne wypieki uginają się od kwiatowych ozdób i zachwycają kolorowymi kremami. Będą doskonałym zwieńczeniem każdego obiadu oraz uświetnią ważną uroczystość 😉 1. Barwne kwiaty w słodkich koszach 2. Tort pełen kwiatów 3. Piwoniowy smakołyk 4. Elegancki tort w pastelowych barwach 5. Wesołe jajka w towarzystwie białych kwiatów 6. Oryginalny tort w kształcie pantofelka 7. Trójwymiarowe, […]

21 tortów wątpliwej urody, za sprawą których każdy solenizant będzie miał nocne koszmary

Niektóre osoby, przy wykonywaniu tortów, ponosi fantazja. Efektem tego są dość niekonwencjonalne wypieki, które przekłuwają uwagę wszystkich uczestników imprez urodzinowych. Oglądając słodkości w kształcie papieru toaletowego, puszki fasoli czy Godzilli w różowej sukience, niektórzy wybuchają głośnym śmiechem, a inni dość wymownie odwracają wzrok. Obejrzyj galerię i przekonaj się, że nigdy dotąd nie widziałeś równie koszmarnych […]