×

Ojciec z zespołem Downa wychował i wykształcił syna na lekarza. Udowadnia, że miłość nie zna granic

Jad Issa to Syryjczyk i jednocześnie ojciec z zespołem Downa, który wychował i wykształcił zdrowego syna. Opiekuńczymi i dobrymi rodzicami potrafią być nie tylko młode i w pełni sprawne osoby.

Ojciec z zespołem Downa

Jad Issa jest wyjątkową osobą. Chociaż cierpi na zespół Downa i wraz ze starszą o trzy lata żoną (nie jest obciążona wadą genetyczną), zdecydowali się na dziecko. Doczekali się zdrowego syna, któremu dali na imię Sader. Mężczyzna jest już dorosły i pracuje jako dentysta.

ojciec z zespołem downa
saderissa/instagram

Życie rodzinne

Sader z ogromnym wzruszeniem wspomina swoje dzieciństwo. Rodzice otaczali go opieką i przelali na niego całą swoją miłość. Wspomina, że Jad był i nadal jest wspaniałym ojcem. W dzieciństwie spędzali czas na wspólnej zabawie, zapasach i grach. Sader był rozpieszczany i przyznaje, że czuł się bardzo kochany.

rodzina ojciec z zespołem downa
saderissa/instagram

Praca ojca z zespołem Downa dla syna

Jad pragnął, aby jego syn odebrał dobre wykształcenie. Dlatego ciężko pracował we młynie i oszczędzał pieniądze, aby Sader mógł pójść na studia. Jego zaangażowanie i poświęcenie przyniosły zamierzone rezultaty. Sader został w Syrii dentystą. Do działania zawsze inspirował go jego niezwykły ojciec.

rodzina ojciec z zespołem downa
saderissa/instagram

Zgodne małżeństwo

Jad zawsze wspierał swojego syna na każdym polu (finansowym, psychologicznym). Pomimo swojej choroby, zespołu Downa, parł do przodu i łamał wszelkie stereotypy. Ponadto jest w szczęśliwym związku ze swoją żoną. Sader przyznaje, że jego rodzice są prostymi, ale kochającymi się ludźmi. Doskonale rozumieją swoje potrzeby, prowadzą długie rozmowy oraz chodzą na spacery. Sąsiedzi i lokalna społeczność nigdy nie powiedziała na nich złego słowa.

rodzina
saderissa/instagram

Znasz też inne osoby z zespołem Downa, które wychowują dzieci?

Zobacz 21 ciepłych i emocjonalnych grafik pokazujących jak wygląda życie rodzinne za zamkniętymi drzwiami

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować

zamknij