×
Wirtualna Polska

Zamiast myć zęby standardową pastą, spróbuj oleju kokosowego. Jest zdrowszy i skuteczniejszy!

Olej kokosowy ostatnimi czasy święci triumfy. Nadaje się nie tylko w kuchni, ale genialnie sprawdza się w kosmetyce. Badania wykazały, że może być doskonałym substytutem past do zębów, z których większość zawiera chemikalia i może powodować podrażnienia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zdrowie jamy ustnej jest bardzo ważne dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ infekcje i brak higieny może powodować problemy zdrowotne.

Najnowsze badania wykazały, że olej kokosowy jest jednym z najlepszych składników, których można użyć, aby zachować zdrowie jamy ustnej na optymalnym poziomie i jest o wiele bardziej skuteczny niż pasta do zębów.

Niedawne badania przeprowadzone w Instytucie Athlone wykazały, że olej kokosowy jest lepszy niż wszystkie inne oleje, jeśli chodzi o utrzymanie czystości zębów. Działa przeciwbakteryjnie i zapobiega wzrostu bakterii w jamie ustnej.

Dr Damien Brady, główny badacz z Athlone Institute of Technology, uważa:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Olej kokosowy stanowi interesującą alternatywę dla dodatków chemicznych. Wykazuje zdolność hamowania rozwoju większości szczepów bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy w zębach.

coconut oil

Według tego powinno się czyścić zęby olejem kokosowym. Pasty posiadają sztuczne środki słodzące, takie jak aspartam, które mogą powodować różne problemy zdrowotne. Ponadto można znaleźć w nich triklosan, laurylosiarczan sodu i fluor.

Możesz samodzielnie stworzyć pastę, dzięki której zadbasz o swój uśmiech.

Będziesz potrzebować do tego:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
  • ½ filiżanki oleju kokosowego
  • 2-3 łyżki sody oczyszczonej
  • 15-30 kropli cytryny

Wymieszaj wszystkie składniki i użyj ją tak jak zwykłą pastę. Olej kokosowy nie tylko czyści, ale nadaje zębom ochronę, dlatego na koniec można wypłukać nim jamę ustną. Łyżeczkę oleju weź do ust i płucz jamę przez około 5 minut. Wypluj resztę. Rób to na pusty żołądek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować