×

Opalanie się na własnym balkonie może narazić Cię na koszty i wywołać zgorszenie przechodniów

Słoneczna pogoda zachęca do odsłaniania ciała i opalania się na własnym balkonie. Jednak czasami taka praktyka może narazić Cię na koszty.

Opalanie się na balkonie zgodne z prawem, ale…

Wiele osób latem wykorzystuje własny balkon jako idealne miejsce do zażywania kąpieli słonecznych. To zupełnie normalna i powszechna praktyka. Samo opalanie się na balkonie jest zgodne z prawem. Ale eksponowanie nagiego ciała jest już zakazane.

balkon
ItalyInSudan/twitter

Wysoki mandat

Opalając się na balkonie topless możesz zapłacić nawet 1500 złotych mandatu. Kary dotyczą przypadku, jeśli świecąc gołym ciałem, będziesz wywoływać zgorszenie publiczne. Może się tak dziać, jeżeli Twój balkon wychodzi na ruchliwą ulicę czy każdego dnia przechodzi obok niego wiele osób i obserwują Cię przechodnie.

opalanie się na balkonie
hpgruesen/pixabay

Opalanie topless

Natomiast jeśli balkon znajduje się w ustronnym i osłoniętym miejscu, to spokojnie możesz opalać się bez ubrania. Nie będzie to budziło kontrowersji. Podobnie sprawa ma się, jeśli opalanie topless będzie budziło zgorszenie sąsiada, który obserwuje Cię ze swojego mieszkania. Wówczas zgorszenie nie jest wywołane w miejscu publicznym (chodnik czy ulica), a prywatnym (dom sąsiada), więc kara Cię ominie.

opalanie się na balkonie
silviarita/pixabay

W rzeczywistości dużo zależy również od interpretacji całej sytuacji przez policję. Jednak najczęściej incydenty z opalaniem się topless, kończą się na pouczeniu.

Zobacz osoby zażywające kąpieli słonecznych, które raczej się spaliły niż opaliły

Źródła: wiadomosci.wp.pl

Może Cię zainteresować