×

Przyniósł starą oponę do swojego domu. To, co sam z nią zrobił w ciągu jednego dnia jest piękne!

Kocham wykorzystywać stare, bezużyteczne przedmioty do zdobienia czy wyposażania swojego domu. Upcykling jest dlatego tak fascynujący, ponieważ można zapobiec tworzeniu się odpadów i wykorzystać przedmioty, których przeznaczeniem było już tylko śmietnisko. No i uporządkować swój garaż.

A w dodatku bardzo lubię różnego rodzaju projekty „zrób to sam”, więc jest to sama przyjemność. Gdy zobaczyłam jak ta stara opona zmienia swoje przeznaczenie, stwierdziłam, że muszę zrobić to samo w swoim domu!

Otomana z opony? Dokładnie tak! Oprócz kilku narzędzi potrzebny jest tylko klej, lina, kawałek drewna i odrobina uszczelniacza.

Wszystko, czego potrzebujesz do tej wspaniałej otomany to opona, okrągły kawałek drewna, lina, śruby, śrubokręt, pistolet do klejenia, wiertarka, szmatka, pędzel i słoik uszczelniacza.

1

Jeśli wykorzystujesz zużytą oponę, należy oczyścić ją suchą ściereczką. Jeśli jest zabrudzona, można ją wyszorować, ale trzeba pozostawić ją do wyschnięcia przed kolejnym etapem. Potem wywiercić trzy otwory w drewnie, aby przymocować drewnianą półkę.

2

Użyj wkrętów aby przymocować półkę do opony. Powtórz proces z drugiej strony opony.

3

Przyklejania sznura rozpocznij od środka drewnianej półki przy pomocy pistoletu do kleju.

4

Następnie zwiń linę wokół, co chwilę stosując klej i naciskając ją aż będzie mocno przytwierdzona.

5

Gdy już całkowicie pokryjesz drewnianą półkę, to samo powtórz wokół opony starając się nie zrobić schodka na łączeniu opony z deską.

6

Odwróć oponę i kontynuuj klejenie liny, aż dojdziesz do kolejnej deski.

7

Gdy cała opona zostanie pokryta, przy pomocy nożyczek odetnij sznur, a końcówkę dobrze przyklej. Dna nie trzeba owijać sznurkiem ponieważ i tak nie będzie ono widoczne.

8

Użyj pędzla aby nałożyć uszczelniacz. Po wyschnięciu nałóż drugą warstwę.

9

Gdy druga warstwa uszczelniacza wyschnie, otrzymasz swoją własną, rustykalną otomanę. Twoje nogi powinny Ci podziękować.

10

Może Cię zainteresować

zamknij