×
Wirtualna Polska

14 prostych i tanich rozwiązań, dzięki którym kreatywnie wykorzystasz przestrzeń swojego domu

Małe mieszkania czy domy mają to do siebie, że często trudno znaleźć w nich miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy. Jednak to, że coś jest trudne nie oznacza, że jest niemożliwe! Pamiętaj, że na wszystko zawsze można znaleźć jakieś rozwiązane! Jeśli sam czegoś nie wymyślisz, Genialne.pl służy pomocą! Oto 14 sprawdzonych trików, które przydadzą się nie tylko w ciasnych pomieszczeniach, ale w każdym jednym mieszkaniu. Zdziwisz się jak dużo miejsca możesz zyskać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Schowaj kable dla lepszego wyglądu

Tego typu zabudowa, nie tylko ukrywa kable ale także pozwala na przechowanie pilotów, płyt czy książek. W ten sposób Twój dom będzie wyglądał schludniej, co automatycznie daje poczucie przestronności.

#2 Znajdź alternatywy dla zagłówka łóżka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Stoliki nocne mogą zajmować potrzebną przestrzeń w Twoim pokoju, więc dobrze jest pomyśleć o zagłówku, które pomoże Ci zachować potrzebne rzeczy blisko siebie.

#3 Zorganizuj przestrzeń w szafce

Jeśli w szafce jest zbyt dużo środków czystości, które ciągle wypadają, gdy tylko otworzysz jej drzwiczki, możesz pomyśleć o zamontowaniu np. starego organizera na dokumenty. Sprawdź tylko czy organizer nie będzie przeszkadzał w zamykaniu szafki. Jeśli tak będzie pomyśl o przemontowaniu półki lub zamontuj na drzwiczkach mniejsze haki czy przegródki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Powieś patelnie aby zaoszczędzić miejsce

Nad kuchenką często znajduje się niewykorzystana przestrzeń. Jeśli tylko możesz, umieść tam patelnie, dzięki czemu zyskasz miejsce w szafkach.

#5 Posegreguj z dzieckiem zabawki w odpowiedniej kolejności

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie chodzi tylko o zabawki w postaci figurek, lalek czy maskotek, ale też o przybory do rysowania, malowania, gry planszowe, modeliny itp. Gdy te rzeczy nie są poskładane i pogrupowane, mogą tworzyć prawdziwy bałagan. Weź pojemniki, posegreguj zabawki a pudełka podpisz.

#6 Użyj niekonwencjonalnych rozwiązań

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tradycyjne łóżka są fajne, ale nie musisz decydować się na proste rozwiązanie. Pomyśl jak możesz zaaranżować przestrzeń pod łóżkiem, wstawiając do pokoju łóżko piętrowe!

#7 Przekształć swoją wannę w dodatkowe miejsce do przechowania rzeczy

#8 Użyj każdego wolnego kąta

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co powiesz o półkach narożnych? W ten sposób wykorzystasz każdy cenny centymetr mieszkania! Ten trik przyda się zwłaszcza w niesymetrycznych pokojach!

#9 Wysusz swoje ubrania używając swojego okna

Ten pomysł naprawdę mi się podoba, ponieważ możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu! Używając specjalnego systemu rolet możesz używać ich do osłony przed słońcem lub jako suszarki do ubrań.

#10 Zainwestuj w oryginalny stolik kawowy

Stoliki też mogą być dobrym miejscem na przechowywanie drobnych przedmiotów. Tego typu stoły mogą służyć do chowania gazet, pilotów do telewizora czy płyt.

#11 Posegreguj swoje owoce i warzywa

Czasami trudno jest znaleźć dobre miejsce na niektóre produkty spożywcze, ale okazuje się, że organizery na dokumenty mogą świetnie sprawdzać się w roli pojemnika na przechowywanie ziemniaków, cebuli, marchwi czy pomidorów. Pamiętaj tylko, żeby pojemniki dostarczały odpowiednią ilość powietrza i światła!

#12 Zrób haczyki do przechowywania butów

Pozbądź się zbędnych pudełek po klapkach, sandałach czy balerinkach! Kartony możesz przeznaczyć do czegoś innego, zaś buty powieś na samodzielnie zrobionych haczykach!

#13 Postaw na przechowywanie przypraw po wewnętrznej stronie drzwi szafek

Tego typu klipsy pomogą Ci bezpiecznie przechowywać przyprawy i uzyskać dodatkową przestrzeń w szufladach czy na kuchennym blacie.

#14 Wykorzystaj przestrzeń nad swoją głową

Zamontuj drewniane regały do sufitu garażu, pomieszczenia gospodarczego lub piwnicy, dzięki czemu będziesz mógł wsunąć pudełka pod sufitem. Schowaj tu zabawki dla dzieci, ubrania sezonowe czy ozdoby świąteczne.

Który trik podoba Ci się najbardziej? Zastosujesz któryś w swoim domu?

Chcesz nauczyć się nowych trików w kuchni? Świetnie trafiłeś:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować