Nie wyrzucaj rolki po papierze toaletowym! Przyda się podczas pakowania świątecznych prezentów

Święta to przepiękny czas, ale musisz przyznać, że ich przygotowanie często bywa bardzo czasochłonne, a niektóre bożonarodzeniowe obowiązki potrafią nas mocno zdenerwować. Czy zdarzyło Ci się kiedyś krzywo obciąć papier prezentowy? A może wiecznie frustrujesz się gdy choinkowy łańcuch znowu się poplącze?

Dzięki tym świątecznym trikom przygotowanie Bożego Narodzenia będzie znacznie przyjemniejsze!

#1 Papiery prezentowe

facebook.com

Co roku kupuje nowe papiery prezentowe, chociaż często mam w szafie nieskończone rolki tych sprzed wcześniejszych świąt. Niestety bardzo często kiedy otwieram szafę, dekoracje wypadają. Znasz to uczucie? Jeśli chcesz zrobić z tym porządek spakuj papiery prezentowe do pokrowca na płaszcz i nie zapominaj o wieszaku. Teraz zasuń pokrowiec i umieść wieszak w szafie. Czysto, przejrzyście i z dodatkową ilością miejsca!

#2 Poplątane łańcuchy

facebook.com

Szkoda tracić czas i nerwy na rozplątywanie ozdób. Weź plastikową butelkę, natnij w nakrętce otwór i powoli zwiń do środka łańcuszek. Odkręć nakrętkę i nawijaj ozdobę na choinkę.

#3 Wycinanie papieru dekoracyjnego

facebook.com

Jeśli zawsze brzydko lub krzywo przetniesz papier prezentowy, stwórz proste narzędzie, dzięki któremu zawsze równo przetniesz papier. Użyj rolki po papierze toaletowym oraz jednego ostrza z nożyka do tapet (przyklej ten element klejem na gorąco). To banalnie proste narzędzie zapobiegnie przyszłym złościom podczas pakowania prezentów!

#4 Wstążki

facebook.com

Masz dość wiecznie plączących się wstążek? Weź wykałaczkę do szaszłyków i umieść na nim kolorowe wstążeczki. Przełóż przez otwory w koszyku i gotowe! Szybko zapanuje porządek.

#5 Poplątane światełka

facebook.com

Druciany wieszak w prosty sposób sprawi, że nigdy więcej nie będziesz martwić się poplątanymi światełkami na choinkę.

#5 Pogięte wstążki

facebook.com

Jeśli chcesz, żeby wstążka wyglądała ładnie, użyj prostownicy. Włącz urządzenie na niską temperaturę i do dzieła!

#6 Porządek w bombkach

facebook.com

Weź plastikowe kubeczki i przyklej je klejem na gorąco do pudełka. Następnie umieść w nich świąteczne bombki. Na górę możesz umieścić wieszaki z wcześniej uporządkowanymi łańcuchami i światełkami.

#7 A po Świętach…

facebook.com

Ubieranie choinki dla wielu jest przyjemnością, ale co z pozbywaniem się dekoracji ze świątecznego drzewka? Jeśli zdecydowałeś się na sztuczną choinkę i masz w domu piwnicę lub garaż, po prostu użyj folii lub folii aluminiowej i dokładnie owiń gałązki świątecznego drzewka. Na przyszły rok skończy się problem czasochłonnego dekorowania choinki! Musisz jednak pamiętać, że użycie folii jest mało ekologiczne, dlatego lepiej nie bądź leniem i ściągnij dekorację z drzewka.

Źródło: facebook.com | Fotografie: facebook.com