Kategorie Sprzątanie

Guru sprzątania podpowiada jak zachować porządek w torebce. Koniec z długim szukaniem portfela

Jeśli należysz do licznego grona kobiet, które w swoich torebkach trzymają dosłownie wszystko (począwszy od portfela, idąc przez klucze aż po przybory do szycia, kończąc na płaskim kluczu i śrubokręcie), to na pewno wiesz jak ciężko jest zachować porządek w tak małej przestrzeni.

Jak w takim razie zmieścić wszystko w torebce i przy tym wszystkim mieć porządek?

Z odpowiedzią spieszy guru sprzątana – japońska mentorka i autorka książek, Marie Kondo. 34-latka doradza ludziom z całego świata jak zachować porządek i harmonię w mieszkaniu. Ostatnio kobieta podzieliła się sposobem na ład w torebce.

youtube.com

Bardzo często w swojej torebce noszę książki lub duże notesy, a do tego portfel i słuchawki. Wiele drobnych czy kosmetyków nie ma swojego stałego miejsca, przez co w niewielkiej przestrzeni tworzy się bałagan. Metoda zaproponowana przez Marie Kondo może być skutecznym rozwiązaniem na problemy z wiecznym szukaniem czegoś w torebce.

Jak w takim razie sprawić że w dużej torebce zawsze będzie porządek?

Pierwszym krokiem jest wyjęcie wszystkiego z torby. W ten sposób zobaczysz co dokładnie nosisz w swojej torebce. Pozbądź się wszystkiego z bocznych kieszonek, wyciągnij paragony i dodatki. Wytrzep dno torebki, aby pozbyć się kurzu i pyłków.

youtube.com

Następnym krokiem jest pozbycie się, żeby które „straciły dawny blask” czyli przedmiotów, których nie potrzebujesz. Wyrzuć stare kupony, które straciły ważność, karty lojalnościowe do sklepów których nie korzystasz itp.

Kiedy już pozbędziesz się wszystkich zbędnych rzeczy, skategoryzuj pozostałe

youtube.com

W tym kroku ustaw wszystkie kosmetyki w jednej grupie, dokumenty w następnej i tak dalej. W tym kroku może się okazać, że potrzebne jest kupienie specjalnych przegródek do torebki, do których będziesz mogła schować przedmioty z danej grupy. Takie organizery pomogą Ci zachować porządek na długie dni.

youtube.com

Teraz zacznij układać wszystko wertykalnie. Książkę lub notes, duży portfel i organizer z zapakowanymi rzeczami ułóż w pionie, dzięki czemu zaraz po otwarciu torebki będziesz widzieć wszystko co znajduje się w torebce.

Źródło i fotografie: youtube.com