×

15 praktycznych i przydatnych porad, dzięki którym zaoszczędzisz czas. Nie trać go na głupoty!

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia ma taki etap, że nie może znaleźć czasu ani energii, aby zrobić wszystko, co zaplanował w ciągu dnia. Ale istnieje wiele technik dla podniesienia wydajności, które powinny sprawdzić się w Twoim przypadku.

1. Zdecyduj, co jest dla Ciebie ważne, ponieważ to, co do tej pory robiłeś w życiu i zajmowało Ci ponad 80% czasu, za 5 lat nie będzie mieć w ogóle znaczenia.

2. Spanie, jedzenie i ćwiczenia mogą pomóc znacznie zwiększyć Twoją wydajność, ponieważ wraz z nimi polepsza się poziom organizacji pracy, motywacji i energii.

3. Zasada dwóch minut: to, co możesz zrobić w ciągu tego czasu (telefon, zapisanie czegoś w notesie, odpowiedź na maila), zrób od razu. Planowanie tego na później jest najgorszą z możliwych opcji.

4. Łańcuch produktywności: jeśli chcesz być w czymś dobry, rób to na co dzień. Bez wyjątków.

5. Małe nawyki pomogą tworzyć zwyczaje, które na stałe wdrożysz w życie zupełnie nieświadomie.

6. Twoja pamięć jest do bani i nie możesz na niej polegać! Wszystko sobie zapisuj w możliwie jak największej liczbie aplikacji. Ma znaczenie to, abyś wdrożył w życie korzystanie z tego i spoglądanie w to miejsce każdego dnia.

7. Potrzebujesz dyscypliny! Każdego dnia rano zaplanuj najbliższe kilkanaście godzin i rozpisz plan dnia. Będziesz znać swoje priorytety i to, co możesz zostawić na koniec.

8. Skup się na jednej rzeczy przez 30 minut – bez korzystania z Facebooka, telefonów i rozmawiania z innymi. Zobaczysz, ile uda Ci się zrobić.

9. Zawsze noś słuchawki – nie musisz słuchać muzyki, ale to w jakiś sposób zniechęci ludzi do tego, aby do Ciebie podchodzili. Pomocne zwłaszcza wtedy, gdy masz naprawdę dużo na głowie i chcesz się wyrobić.

11. Nie czytaj maili rano ani wieczorem przed snem (chyba nie chcesz, żeby Ci się to później wszystko śniło?). Wybierz sobie 3 godziny każdego dnia: 11:00, 14:00 i 17:00.

11. Oznaczaj sobie zadania do wykonania według kolejności. Na czerwono niech będzie to co jest priorytetem, na żółto to, co powinieneś zrobić, a na zielono niech będą rzeczy, które możesz zrobić na końcu.

12. Podejmuj ważne decyzje w godzinach porannych.

13. Presja czasu może czynić cuda. Wyznaczaj sobie terminy realizacji pewnych rzeczy i nagradzaj się, jeśli się uda, ale i musi być miejsce na kary, gdy nie spełnisz warunków.

14. Nie bój się odmawiać ludziom. Jeśli wiesz, że wyjście na imprezę z ludźmi, których średnio lubisz, skończy się kacem i stratą cennych godzin, lepiej zrób coś z czego będziesz zadowolony.

15. Pamiętaj, że Twój mózg także musi odpocząć. Wstań, zamknij oczy, rozciągnij ręce i nie myśli o niczym. Po krótkiej chwili wróć do pracy. Poczujesz zastrzyk energii.

 

Wybrane dla Ciebie

Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Prosty sposób na szybkie posprzątanie ogrodu

Jesień potrafi być piękna, złota i ciepła, ale jej nieodzownym elementem są opadające liście, które niestety są uciążliwe zwłaszcza dla tych, którzy mają ogród. Wydaje się, że ich zbieranie jest nie tylko męczące, ale przyrządy, które się do tego wykorzystuje, nie do końca są przemyślane. Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Zaraz się o tym […]

10 survivalowych trików na przetrwanie w niebezpiecznej sytuacji. Mogą uratować komuś życie

„Hej przygodo!”, chce się zawołać wesoło na samą myśl o letniej wyprawie w nieznane. Niestety takie przygody czasem przybierają zły obrót i z wesołych zamieniają się w niebezpieczne. Jak się wtedy zachować, co robić, a czego się wystrzegać? Poniżej znajdziecie 10 pro-tipów od survivalowych zapaleńców, którzy podzielili się nimi w internecie. 1.”Płomień wesoło w górę […]

Krótki poradnik modela amatora. 21 patentów na to, jak idealnie zaprezentować się na zdjęciu

Nie ma chyba osoby, której byłoby całkowicie obojętnie jak prezentuje się na fotografiach. Zależy nam na opinii innych i chcemy posiadać w swoich albumach perfekcyjne zdjęcia. Jednak ładny strój i uśmiechnięta twarz to nie wszystko. Należy pamiętać o tym, aby nie eksponować swoich niedoskonałości oraz zwracać uwagę na przybierane pozy. Fotografka – Bonnie Rodríguez Krzywiski […]

Jak perfekcyjnie zaprezentować się na zdjęciu? 11 wskazówek, które poprawią prezencję każdego

Zrobienie idealnego zdjęcia, na którym nasza postura wyglądałaby korzystnie, nie jest prostą sprawą. Świadoma tych problemów dziennikarka i fotografka – Bonnie Rodríguez Krzywiski – podzieliła się w mediach społecznościowych kilkoma wskazówkami. Obejrzyj krótki poradnik i przekonaj się na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania fotografii. To dziecinnie proste! 1. Zadbaj o odpowiedni ubiór Jeśli chcesz […]

8 błędów jakie popełnili właściciele nowo zakupionych domów. Ich doświadczenie jest bezcenne

Internauci podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wprowadzania się do nowego domu.  Warto zapamiętać te rady, albowiem mogą się przydać w przyszłości! Przygotuj się na wydatki Kiedy dostałem dom, poważnie nie doceniłem kosztów doprowadzenia go do stanu „gotowego do zamieszkania”. Znaczy kiedy się przeprowadziłem był oczywiście gotowy do zamieszkania, ale chodzi o drobne rzeczy takie […]

Jak korzystnie wypaść na zdjęciu? 10 najlepszych wskazówek dzięki którym każdy wygląda lepiej

Wcale nie jest łatwo zrobić sobie dobre zdjęcie, zwłaszcza jeśli się nie wygląda, jak modelka z wybiegu Diora. Doświadczona fotograf, Bonnie Rodríguez Krzywicki, która sama do najszczuplejszych osób nie należy, na swoim Instagramie pokazuje na konkretnych przykładach czego nie robić, a co jak najbardziej należy zrobić, aby korzystnie wypaść na fotce. 1. Zahukana dziewczynka Typowe […]