×

Oszustwa marek odzieżowych, na które dajemy się nabrać

Idąc do galerii handlowej lub sklepu odzieżowego na pewno liczysz na to, że uda Ci się znaleźć najlepsze wyprzedaże i złowić świetne perełki modowe. Niestety często rzeczy, które kupujemy okazują się całkowitymi bublami, które nie warte są swojej ceny – nawet tej najniższej.

#1 Oszustwa marek odzieżowych – promocje bez promocji

oszustwa marek odzieżowych 3
unsplash.com

Na pewno spotkałeś się z tym, że niektóre produkty specjalnie mają podnoszone ceny przed wielkimi wyprzedażami np. przed Czarnym Piątkiem. Wiele sklepów (nawet te ze sprzętami AGD) potrafią podwyższyć cenę nawet dwukrotnie, tylko po to by następnego dnia obniżyć ją do kwoty standardowej lub przecenionej ale o niewielki procent. Niestety nie ma na to rady i jeśli chcesz kupić jakiś produkt, po prostu sprawdzaj cenę przed wielkimi obniżkami cen i po obniżce.

#2 Kłamstwa na temat właściwości danego produktu

oszustwa marek odzieżowych 2

Ile razy chcieliście kupić produkt, który obiecywał Wam niesamowite właściwości, dzięki którym schudniecie, usunięcie cellulit i rozstępy, a dodatkowo pozbędziecie się zmarszczek. Oczywiście niektóre kosmetyki mają właściwości odmładzające, jednak często są to chwyty marketingowe, które mają zachęcić Cię do kupna danego produktu. Jeśli możesz, zawsze sprawdzaj czy dana firma ma certyfikaty i naukowe podstawy, aby twierdzić, że ich kosmetyk faktycznie ma takie magiczne właściwości.

#3 Oszustwa marek odzieżowych – Wprowadzanie klienta w błąd podając złe tytuły produktów

oszustwa marek odzieżowych 1
zalando.com

Zazwyczaj takie sytuacje zdarzają się podczas zakupów online, gdy w sklepach internetowych wyszukujesz upragnionego modelu swetra czy płaszcza. W tytule produktu widnieje wtedy nazwa „Wełniany płaszcz”, lecz w dokładnym opisie produktu często zdarza się, że znajdziesz informację o tylko 5% wełny w całym składzie, zaś reszta składu to akryl lub poliester. Na szczęście takie sytuacje ostatnio zaczynają się zmieniać i wiele sklepów pisze „Płaszcz z domieszką wełny” lub po prostu „Płaszcz z wełną”, a nie „z wełny”. To jednak nie zmienia faktu, że zawsze warto czytać opisy produktu, a w sklepach stacjonarnych zwracać uwagę na metki.

#4 Mylenie składu materiału ze splotem

oszustwa marek odzieżowych 4
unsplash.com

Wiele sklepów online myli składy materiałów ze splotem. Skład informuje o tym z jakich materiałów został wykonany dany ciuch – czy jest to naturalne włókno jak bawełna czy sztuczne lub syntetyczne np. akryl czy poliester. Zaś splot oznacza to jak dane ubranie zostało utkane. Dlatego też satyna może być zrobiona z bawełny, poliestru lub jedwabiu.

#5 Oszustwa marek odzieżowych – produkty w outletach

oszustwa marek odzieżowych 5
unsplash.com

Zdarza się przed produkty, które znajdują się w sklepach outletowych, nigdy nie znalazły się w regularnym sklepie. Spowodowane jest to wadami przy produkcji, krzywymi szwami, brakującymi elementami itp. Warto więc spróbować znaleźć czy dany sklep lub marka wcześniej sprzedawała dany produkt, jednak wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też zawsze sprawdzaj jakość danego produktu, oglądaj szwy i dokładnie sprawdzaj skład na metce. Pamiętaj, że zawsze masz prawo do zwrotu lub reklamacji!

Zobacz także:

1) Oto ważny powód dlaczego ZAWSZE powinnaś prać nowe ubrania zanim je założysz

2) H&M stawia na ekologię. W kolekcji pojawią się ubrania z pomarańczy

3) Fenomen sklepu ZARA i jego podchwytliwe sztuczki marketingowe

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować