×
Wirtualna Polska

Oto co oznacza wstążka na torbie. Warto znać ten sygnał

W ostatnim czasie pojawiają się u wielu kobiet i są noszone na torbach oraz plecakach. W zagranicznych mediach temat ten jest bardzo gorący i zyskuje na popularności. Sprawdź koniecznie, co oznacza wstążka na torbie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wstążki przywiązane do torebek zyskały sławę dzięki mediom społecznościowym oraz osobie Anny Mathur, która rozpoczęła akcję i udzieliła wywiadu dziennikarzom „The Mirror”. Anna jest mamą trojga dzieci oraz psychoterapeutką, dzięki czemu doskonale rozumie trudy macierzyństwa. Podczas jednej z kryzysowych sytuacji, kiedy nie mogła zapanować nad zachowaniem swoich dzieci, wpadła na pewien pomysł.

Co oznacza wstążka na torbie? Poznaj jej znaczenie

Sygnał związany ze wstążką ma za zadanie usprawnić komunikację między zdesperowanymi mamami a resztą społeczeństwa. Wstążka jest symbolem chęci przyjęcia pomocy w trudnych sytuacjach rodzicielskich, jak również zaoferowaniem wsparcia dla innych mam. Potrzeba ta wynika z wyczerpania emocjonalnego rodziców oraz bierności i braku zrozumienia ich wśród społeczeństwa. Akcja ma sprawić, że uśmiech lub gest skierowany w stronę mijanych na ulicy rodziców z dziećmi będzie wyrazem wsparcia.

Co oznacza wstążka na torbie?, fot. Genialne

Co oznacza wstążka na torbie?, fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz też: Podczas sprzątania łazienki zawsze mam pod ręką oliwkę dla dzieci. Jest niezastąpiona!

Zawiąż wstążkę na torbie i przyłącz się do akcji

Akcja Anny Mathur przyciągnęła wiele kobiet w serwisie społecznościowym. Kilka dni po pierwszej publikacji liczba obserwatorów Anny szybko wzrosła. Podobnie jej skrzynka pocztowa w szybkim tempie zapełniała się nowymi wiadomościami, które przepełnione były wdzięcznością innych mam. Kobiety w załączniku przesyłały też zdjęcia swoich torebek i plecaków z przywiązanymi do nich wstążkami w różnych kolorach. Również i ty możesz przyłączyć się do tej akcji, zawiązując wstążkę na swojej torbie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wstążki to znak nie tylko u ludzi

Wstążki w kolorze żółtym mają szczególną symbolikę u psów, stanowią niewerbalny sygnał dla nas. Żółta wstążka na obroży lub szelkach psa oznacza, że jego zachowanie może nas zaskoczyć lub zwierzę jest nieufne wobec ludzi. Dlatego warto nie zbliżać się do takiego pieska, ponieważ może pod wpływem stresu nas zaatakować.

Zobacz również: Jego zupa uratowała życie tysiącom dzieci. Rodzice podają ją do dziś swoim maluszkom

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska