×

Trzymał żarówkę wypełnioną granulatem pod strumieniem wody. Na końcu byłam zszokowana tym co zrobił!

Zaraz udowodnimy, że żarówka ma wiele zastosowań, nie tylko oświetli Twój dom, ale sprawdzi się także na innej płaszczyźnie. Może być formą, którą wykorzystamy do stworzenia… oryginalnego korkociągu!

Co potrzebujemy?

– żarówkę

– termoplastyczne tworzywo sztuczne do ręcznej obróbki Polymorph

– korkociąg – końcówka

– cęgi/kleszcze

– śrubokręt

Najpierw trzeba usunąć podstawę żarówki i cały jej środek. UWAGA! Należy użyć do tego tylko zużytych żarówek. W nowych wnętrze jest toksyczne!

1

Do pustego wnętrza można wsypać ostrożnie granulat, do momentu aż zapełni się przestrzeń.

2

Następnie umieść ją w żaroodpornym naczyniu i włóż do rozgrzanego do 180°C piekarnika i uważnie obserwuj, ponieważ będziesz musiał wyciągnąć naczynie, gdy granulki w żarówce roztopią się.

3

Za pomocą rękawicy wyciągnij naczynie. Granulat roztopił się, dlatego trzeba dosypać jeszcze do żarówki trochę Polymorphu, aby wypełnić całe jej wnętrze. Ponownie wkładamy wszystko do piekarnika. Proces ten należy powtórzyć, aby żarówka była całkowicie wypełniona granulkami. Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas tych czynności. Naczynie jest gorące!

4

Następnie weź korkociąg i umieść na gwincie małą śrubkę.

5

Korkociąg przymocuj do żarówki i przez około 10 minut trzymaj go przy wiatraku do momentu aż żarówka będzie chłodna i będzie można złapać ją ręką.

6

Żarówka musi zostać schłodzona pod strumieniem zimnej wody tak, aby granulat stwardniał.

7

Teraz musisz zadbać o miejsce swojej pracy, ponieważ za pomocą młotka będziesz rozbijać żarówkę. Pamiętaj o tym, aby założyć rękawice.

8

I efekt końcowy. Korkociąg w kształcie żarówki!

9

Nie dość, że cieszy oko to jest jeszcze bardzo praktyczny. Najbardziej oryginalny korkociąg, jaki będziesz mieć w swojej kuchni.

10

Może Cię zainteresować

zamknij