×

Otworzył puszkę bez użycia otwieracza. Potrzebował jedynie łyżkę!

Umiejętność radzenia sobie w trudnych i nagłych sytuacjach, na które nie jesteśmy przygotowani, to niezwykle ważna cecha, nawet jeśli uważasz, że nigdy Ci się nie przyda. Mówiąc „nagłych”, mamy tutaj na myśli różne sytuacje, np. obranie ziemniaków bez dostępu noża lub specjalnej obieraczki, otworzenie butelki wina bez korkociągu, czy… puszki bez otwieracza!

Mając to na uwadze, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w  miejscu bez otwieracza do puszek, a będziesz miał ich przy sobie dużą ilość, poniższa metoda z pewnością Ci się przyda. Dzięki temu rozwiązaniu, głód nie będzie Ci straszny! Jeśli masz trochę zdrowego rozsądku i siły w rękach, bez problemu poradzisz sobie z tym sposobem.

DaveHas pokazuje, w jaki sposób otworzyć puszkę, gdy nie mamy pod ręką sprawnego otwieracza. Niezbędna jednak w tym przypadku będzie metalowa łyżka. Choć ta metoda z pozoru wydaje się bardzo prosta, przy odrobinie nieuwagi jest naprawdę niebezpieczna! Postrzępiona krawędź otwartej puszki może zranić Twoją dłoń, dlatego miej się na baczności. Przejdźmy jednak do rzeczy i zobaczmy, o co dokładnie chodzi:

1. Chwyć puszkę w jedną ręką, a szerszą końcówkę łyżki w drugą.

DaveHax

2. Za pomocą końcówki łyżki wydrąż rowek wzdłuż górnej części puszki do momentu, aż rowek pozwoli na przebicie przykrywki na wylot.

DaveHax

3. Używaj krawędzi łyżki do cięcia przykrywki do czasu, aż otworzysz puszkę.

DaveHax

Aby zapobiec rozcięciu dłoni, podczas otwierania puszki użyj do tego rękawiczki. Chyba nikt nie chciałby przeciąć sobie skóry 😉

DaveHax

Może Cię zainteresować