×

Miejsce w którym tyjesz najszybciej zdradza czego nie powinieneś jeść

Otyłość wśród ludzi wywołują przeróżne czynniki. Czasem walczymy z nią, ale do końca nie wiemy, czy to, co robimy przyniesie jakikolwiek skutek. Głodówki, ćwiczenia, suplementy czy restrykcyjne diety mogą nie przynosić rezultatów, ponieważ wszystko zależy od naszego trybu życia i uwarunkowań genetycznych.

Warto sprawdzić, do której grupy się należy i co można zrobić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów.

Do dzieła!

#1 Najczęstszy typ otyłości, występujący na świecie. Jest to spowodowane przez spożywanie zbyt dużej ilości cukru i tłustego jedzenia. Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu, należy ćwiczyć każdego dnia co najmniej 30 minut.

1

#2 Ten typ otyłości wywołany jest przez lęk, depresję lub stres. Zazwyczaj ludzie zajadają problemy słodyczami. Aby schudnąć, osoby z tej grupy powinny popracować nad samokontrolą i nie sięgać po słodkości jak po lekarstwo na depresję i stres.

2

#3 Głównym winowajcą w tym przypadku jest gluten. Do tego wszystkiego ten typ otyłości na ogół występuje u kobiet w okresie menopauzy, dojrzewania lub zaburzenia równowagi hormonalnej. Istotne jest, aby unikać długiego siedzenia, alkoholu i papierosów, a skupić się na ćwiczeniach.

3

#4 Spowolniony metabolizm jako przyczyna otyłości. Osoby z tej grupy bardzo często czują się tak, jakby w brzuchu miały nadęty balon. Najbardziej narażone na to są osoby, które spożywają alkohol lub mają problemy z oddychaniem. Należy zrezygnować z procentów i skupić się na diecie bogatej w owoce i warzywa.

4

#5 Ten typ to w zasadzie genetycznie obciążenie, ale może również występować w czasie ciąży u kobiet, które mają skłonności do obrzęku nóg. Rozwiązaniem tego problemu jest aktywny tryb życia i wykonywanie prostych ćwiczeń np. wchodzenie po schodach. Bardziej ambitni mogą zdecydować się na bieganie.

5

#6 Przypadłość ludzi, cierpiących z powodu swojej siedzącej pracy, w której przez 8 godzin są w jednej pozycji. W tej grupie ludzie powinni skupić się na aktywności co najmniej 3 razy w tygodniu, w celu zwalczania przyrostu masy ciała.

6

Może Cię zainteresować

zamknij