×

Ozdoby wielkanocne z papieru – świąteczne inspiracje

Ozdoby wielkanocne z papieru to jedna z ciekawszych propozycji świątecznych, jeśli chodzi o dekoracje. Ich przygotowanie może być prawdziwą frajdą – zarówno dla dzieciaków, jak i ich rodziców. Wykonanie większości z nich nie jest trudne, a dodatkowo daje ogromną satysfakcję. Nie można zapomnieć też o ogromnym wyborze wzorów i form papierowych ozdób wielkanocnych. Nic dziwnego, że dekoracje w tym wydaniu cieszą się taką popularnością.
Święta wielkanocne kojarzą się oczywiście z różnymi rodzajami ozdób. Są wśród nich tak charakterystyczne, tradycyjne palmy i różnego rodzaju stroiki wielkanocne. Oczywiście możecie wykonać je samemu w domu. Są tylko jedną z wielu świątecznych opcji dekoracyjnych. Zupełnie inną są ozdoby z papieru na Wielkanoc.

W ich przypadku macie znacznie większe pole do popisu, przede wszystkim w kwestii wyboru stylu dekoracji, jak i ich form. Podstawą oczywiście jest papier. Nie musicie skupiać się ja jego jednym rodzaju. Jeszcze zanim zaczniecie przygotowywać same ozdoby warto dobrze przemyśleć dobór materiałów, z których je stworzycie. Może to być papier wycinankowy, kolorowy blok, kartony, bibuła, a nawet… rolka po papierze toaletowym i gazeta. Wszystko zależy od waszej inwencji i efektu końcowego, który chcecie osiągnąć.

Warto też przemyśleć dobór pozostałych akcesoriów potrzebnych do wykonania dekoracji – nożyczek, taśm klejących, ozdobnych tasiemek i kleju.

Gdy wybierzecie już konkretny wzór ozdób i skompletujecie materiały potrzebne do jego realizacji, pozostaje brać się tylko do pracy!

Żeby ułatwić Wam zadanie, mamy dla Was kilka ciekawych, oryginalnych i łatwych w przygotowaniu ozdób z papieru na Wielkanoc. Mogą stać się dla was inspiracją i pretekstem do wspólnej, rodzinnej zabawy, sposobem na spędzenie kilku wolnych chwil.

Ozdoby wielkanocne z papieru – girlanda

Ozdoby wielkanocne z papieru - girlandy

Girlanda i łańcuchy to jedne z popularniejszych ozdób wielkanocnych. Są wyjątkowo proste do wykonania – potrzebujecie tylko kawałka sznurka do zawieszenia poszczególnych elementów, kolorowych papierów i form do wycinania identycznych kształtów. Mogą one przybrać formę marchewek (np. wykonanych z pasków papieru, tworzących tylko ich kontur), siedzących zajączków, kurczaczków czy jajek. Oczywiście samo wykończenie wzorów leży już tylko w gestii waszej wyobraźni. Możecie w dowolny sposób je wyklejać – w mniej lub bardziej realistyczne wzory. Do nanoszenia kolejnych może przydać się klej, o czym warto pomyśleć jeszcze na etapie przygotowań. Podobnie jak o stworzeniu szablonu, na podstawie którego wytniecie elementy girlandy. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że będą identyczne, a efekt końcowy będzie idealny.

Ozdoby wielkanocne z papieru – warstwowe jajka

Ozdoby wielkanocne z papieru  - jaja

Ten typ dekoracji świątecznych sprawdzi się zarówno jako pojedynczy detal, jak i część większej konstrukcji, np. girlandy. Do jego stworzenia będą wam potrzebne różnokolorowe papiery, najlepiej odrobinę bardziej sztywne, i zszywacz. Na każdej jajko przypadną trzy warstwy, mające ten sam kształt i wielkość – przycięte z jednego szablonu. Po ich wycięciu należy ułożyć je na sobie, następnie wyznaczyć przez środek pionową kreskę – będzie to linia, na której umieścicie zszywki. Gdy znajdą się one na miejscu, wystarczy, że odegniecie poszczególne warstwy papieru. Stworzycie dzięki temu efekt „trójwymiarowości” ozdób.

Ozdoby wielkanocne z papieru – króliki z rolki

Ozdoby wielkanocne z papieru - króliki

Tego typu dekoracji są chyba najbardziej ulubione do wykonywania przez dzieciaki. Gdy będziecie przygotowywać się do stworzenia „rolkowych” królików, musicie zaopatrzyć się w puste rolki po papierze toaletowym albo ręczniku papierowym i ozdoby, którymi chcecie je okleić – może to być np. biała bibuła do oklejenia tułowi, uszu i łapek, i kolorowa do stworzenie pyszczka i oczu. Tak przygotowane elementy wystarczy jedynie przykleić do rolki.

To, co? Bierzecie się do zabawy?

Może Cię zainteresować

zamknij