×

Ozdoby wielkanocne z papieru – świąteczne inspiracje

Ozdoby wielkanocne z papieru to jedna z ciekawszych propozycji świątecznych, jeśli chodzi o dekoracje. Ich przygotowanie może być prawdziwą frajdą – zarówno dla dzieciaków, jak i ich rodziców. Wykonanie większości z nich nie jest trudne, a dodatkowo daje ogromną satysfakcję. Nie można zapomnieć też o ogromnym wyborze wzorów i form papierowych ozdób wielkanocnych. Nic dziwnego, że dekoracje w tym wydaniu cieszą się taką popularnością.
Święta wielkanocne kojarzą się oczywiście z różnymi rodzajami ozdób. Są wśród nich tak charakterystyczne, tradycyjne palmy i różnego rodzaju stroiki wielkanocne. Oczywiście możecie wykonać je samemu w domu. Są tylko jedną z wielu świątecznych opcji dekoracyjnych. Zupełnie inną są ozdoby z papieru na Wielkanoc.

W ich przypadku macie znacznie większe pole do popisu, przede wszystkim w kwestii wyboru stylu dekoracji, jak i ich form. Podstawą oczywiście jest papier. Nie musicie skupiać się ja jego jednym rodzaju. Jeszcze zanim zaczniecie przygotowywać same ozdoby warto dobrze przemyśleć dobór materiałów, z których je stworzycie. Może to być papier wycinankowy, kolorowy blok, kartony, bibuła, a nawet… rolka po papierze toaletowym i gazeta. Wszystko zależy od waszej inwencji i efektu końcowego, który chcecie osiągnąć.

Warto też przemyśleć dobór pozostałych akcesoriów potrzebnych do wykonania dekoracji – nożyczek, taśm klejących, ozdobnych tasiemek i kleju.

Gdy wybierzecie już konkretny wzór ozdób i skompletujecie materiały potrzebne do jego realizacji, pozostaje brać się tylko do pracy!

Żeby ułatwić Wam zadanie, mamy dla Was kilka ciekawych, oryginalnych i łatwych w przygotowaniu ozdób z papieru na Wielkanoc. Mogą stać się dla was inspiracją i pretekstem do wspólnej, rodzinnej zabawy, sposobem na spędzenie kilku wolnych chwil.

Ozdoby wielkanocne z papieru – girlanda

Ozdoby wielkanocne z papieru - girlandy

Girlanda i łańcuchy to jedne z popularniejszych ozdób wielkanocnych. Są wyjątkowo proste do wykonania – potrzebujecie tylko kawałka sznurka do zawieszenia poszczególnych elementów, kolorowych papierów i form do wycinania identycznych kształtów. Mogą one przybrać formę marchewek (np. wykonanych z pasków papieru, tworzących tylko ich kontur), siedzących zajączków, kurczaczków czy jajek. Oczywiście samo wykończenie wzorów leży już tylko w gestii waszej wyobraźni. Możecie w dowolny sposób je wyklejać – w mniej lub bardziej realistyczne wzory. Do nanoszenia kolejnych może przydać się klej, o czym warto pomyśleć jeszcze na etapie przygotowań. Podobnie jak o stworzeniu szablonu, na podstawie którego wytniecie elementy girlandy. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że będą identyczne, a efekt końcowy będzie idealny.

Ozdoby wielkanocne z papieru – warstwowe jajka

Ozdoby wielkanocne z papieru  - jaja

Ten typ dekoracji świątecznych sprawdzi się zarówno jako pojedynczy detal, jak i część większej konstrukcji, np. girlandy. Do jego stworzenia będą wam potrzebne różnokolorowe papiery, najlepiej odrobinę bardziej sztywne, i zszywacz. Na każdej jajko przypadną trzy warstwy, mające ten sam kształt i wielkość – przycięte z jednego szablonu. Po ich wycięciu należy ułożyć je na sobie, następnie wyznaczyć przez środek pionową kreskę – będzie to linia, na której umieścicie zszywki. Gdy znajdą się one na miejscu, wystarczy, że odegniecie poszczególne warstwy papieru. Stworzycie dzięki temu efekt „trójwymiarowości” ozdób.

Ozdoby wielkanocne z papieru – króliki z rolki

Ozdoby wielkanocne z papieru - króliki

Tego typu dekoracji są chyba najbardziej ulubione do wykonywania przez dzieciaki. Gdy będziecie przygotowywać się do stworzenia „rolkowych” królików, musicie zaopatrzyć się w puste rolki po papierze toaletowym albo ręczniku papierowym i ozdoby, którymi chcecie je okleić – może to być np. biała bibuła do oklejenia tułowi, uszu i łapek, i kolorowa do stworzenie pyszczka i oczu. Tak przygotowane elementy wystarczy jedynie przykleić do rolki.

To, co? Bierzecie się do zabawy?

 

Wybrane dla Ciebie

Jak zrobić pisanki wielkanocne

Jak zrobić pisanki wielkanocne? Różne metody i inspiracje

Jak zrobić pisanki wielkanocne? Biorąc pod uwagę ilość możliwych technik i zmieniające się trendy – tak, pisanki także podlegają modzie – ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. To nie problem – przybliżymy wam kilka najpopularniejszych sposobów. Zarówno w bardziej tradycyjnym wydaniu, jak i tych dających efekt końcowy pasujący nawet do młodzieżowego wystroju pokoju. Wbrew pozorom […]

Szybki sposób na wykonanie królika wielkanocnego bez szycia. Twoje dzieci go pokochają

Przystrajacie swoje domy na Wielkanoc czy raczej tylko na Święta Bożego Narodzenia? Jeśli to pierwsze, to mamy dla Was fantastyczny pomysł na wykonanie prostej, ale efektownej ozdoby wielkanocnej. Wielkanocny królik bez szycia Waszego królika wielkanocnego zrobicie w krótką chwilę, a radość, którą sprawicie dzieciakom będzie naprawdę ogromna. Do jego wykonania potrzebować będziecie: Skarpetki Ryżu Spinacza […]