12 sygnałów, które świadczą o tym, że podobasz się kobiecie. Sprawdź czy za Tobą szaleje

W przypadku kobiet wszystko jest możliwe. „Nie” może oznaczać „nie”, ale równie dobrze „tak” lub nawet „nie wiem”. I bądź tu mądry… Płci pięknej z łatwością przychodzi wprowadzanie mężczyzn w zakłopotanie. Czy można je zrozumieć w 100%? Pewnie nie, ale jest coś, co z pewnością Ci to ułatwi. Są to znaki niewerbalne, które ujawniają prawdziwe intencje pań.

Oto 12 najbardziej popularnych sygnałów wysyłanych przez płeć piękną, które świadczą o tym, że faktycznie wpadłeś w oko danej kobiecie!

#1 Zwróć uwagę na układ jej nóg

Daniil Shubin/BrightSide.me

Nogi skrzyżowane w kostkach są oznaką niedowierzania, a nawet pogardy. Kiedy dziewczyna czuje się komfortowo w Twojej sytuacji i jest Tobą zainteresowana, jej nogi nigdy nie będą się krzyżować. Jeśli nogi kobiety nie są skrzyżowane, zwróć uwagę na jej stopy. Kiedy są zwrócone w Twoją stronę, prawdopodobnie Cię lubi i chce Cię bliżej poznać.

#2 Zwróć uwagę na położenie jej kciuka

Daniil Shubin/BrightSide.me

Ten gest jest bardziej zauważalny w przypadku mężczyzn, kiedy próbują włożyć kciuk do kieszeni lub założyć go za pasek od spodni. Kobiety również wykorzystują tę sztuczkę, jednak w bardziej wyrafinowany sposób. Chcąc rozszyfrować płeć piękną, zwróć uwagę czy kciuk danej kobiety ląduje za paskiem torebką lub innym dodatkiem. Najczęściej jest to znak, że próbuje zwrócić uwagę na swoją twarz, biodra lub piersi, a to z kolei oznacza, że jest Tobą zainteresowana.

#3 Często patrzą w lusterko

Daniil Shubin/BrightSide.me

Każda kobieta chce wyglądać pięknie, zwłaszcza, gdy ktoś, kto jej się podoba, siedzi tuż obok niej. Jeśli więc co 10 minut spogląda w lusterko, oznacza to, że się niepokoi i chce mieć pewność, że wygląda dobrze.

#4 Jej źrenice powiększają się za każdym razem, kiedy Cię widzi

Źrenice powiększają się dwukrotnie, kiedy patrzymy na osobę bliską naszemu sercu. Taka sytuacja ma wpływ na produkcję oksytocyny, a więc hormonu, który sprawia, że czujemy się tak, jakbyśmy byli z tą drugą osobą. Jakby tego było mało, kiedy Wasze oczy się spotkają, a dziewczyna odwróci nieśmiało wzrok, możesz być pewien, że jest Tobą zainteresowana. Gdyby było inaczej, nie zrobiłaby tego.

#5 Dotyka swoich ust

Daniil Shubin/BrightSide.me

Kiedy kobieta dotyka swoich ust lub je oblizuje, jest Tobą wyraźnie zainteresowana. Jest to tak oczywiste, że bardzo często wykorzystuje się ten gest w filmach. Bądź jednak ostrożny: jeśli oblizuje usta co kilka minut, może to być po prostu zły nawyk.

#6 Chce usiąść bliżej Ciebie

Daniil Shubin/BrightSide.me

Kiedy 2 osoby siedzą obok siebie, odległość, jaka jest między nimi może powiedzieć bardzo dużo na ich temat. Jeśli cię lubi, postara się usiąść blisko ciebie, nawet jeśli jest nieśmiała. Na szczęście istnieje też niezawodny sposób na stwierdzenie, czy faktycznie Cię lubi i czy wpadłeś w jej oko – po prostu się do niej zbliż! Jeśli się odsunie, niestety, to zły znak. Jeśli natomiast nie zmieni swojego miejsca, wszystko jest na dobrej drodze.

#7 Trzyma proste plecy i uwydatnia klatkę piersiową

Daniil Shubin/BrightSide.me

Chcąc zrobić wrażenie, dziewczyna będzie próbować trzymać proste plecy, wciągnąć brzuch i uwydatnić klatkę piersiową. Czasami ciężko jest się wtedy skupić…

#8 Kopiuje Twoją pozycję i gesty

Daniil Shubin/BrightSide.me

Jeśli kobieta stara się być Twoim odbiciem lustrzanym (odzwierciedla Twoją pozę, gesty, a nawet zachowanie) to dobry znak. Dla przykładu: dotykasz swoich włosów, a ona robi to samo minutę później. Do tego typu zachowań dochodzi instynktownie i nieświadomie. W ten sposób stara się Cie lepiej zrozumieć i znaleźć między Wami coś wspólnego.

#9 Bawi się kosmykiem włosów

Daniil Shubin/BrightSide.me

Kiedy kobieta jest nieśmiała, a stara się flirtować, instynktownie dotyka włosów i owija je wokół palca. Oczywiście dotyczy to dziewcząt o długich włosach. Nawiasem mówiąc mężczyźni bawią się swoimi włosami, kiedy są zdenerwowani.

#10 Potrząsa butem

Daniil Shubin/BrightSide.me

Kiedy kobieta potrząsa zaczepionym o swoje palce butem, oznacza to, że czuje się rozluźniona. Robi to, kiedy czuje się komfortowo, stara się przyciągnąć czyjąś uwagę lub flirtuje. Pamiętaj, że kierunek obcasa lub ustawienia kolana wskazuje na obiekt jej zainteresowań.

#11 Często poprawia swoje ubrania lub włosy

Daniil Shubin/BrightSide.me

Jeśli kobieta stale poprawia swoje ubrania, włosy lub inne akcesoria, oznacza to nic innego, jak fakt, że się denerwuje. Te ruchy pomagają jej odzyskać pewność siebie i upewnić się, że dobrze wygląda. Jeśli nie byłaby Tobą zainteresowana, nie byłoby potrzeby ku temu, aby miała się poprawiać

#12 Zwracaj uwagę na to, jak trzyma ręce

Daniil Shubin/BrightSide.me

Zamknięta postawa z założonymi, skrzyżowanymi rękoma jest oznaką pogardy lub zdecydowanego „NIE”. Czasami kobieta może być bardzo nieśmiała i nie będzie potrafiła się przed Tobą otworzyć już na pierwszej randce. Przeciwieństwem tej postawy są proste ręce, które powinny dać Ci „zielone światło”.

Źródło: brightside.me | Fotografie: Daniil Shubin dla BrightSide.me