×

Ożywiamy wspomnienia – jak zrobić film ze zdjęć?

Zdjęcia to najszybszy sposób na uwiecznienie danej chwili. Dostępność aparatów w telefonach komórkowych czy tabletach sprawia, że ważną sytuację możemy udokumentować w ciągu kilku sekund. W przeciwieństwie do aparatów analogowych, fotografie nie zapisują się na filmie, a na karcie pamięci, pozostając w formie cyfrowej. Ta z kolei umożliwia dalsze operacje na obrazach, w tym także stworzenie z nich filmu. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić film ze zdjęć, przeczytaj ten tekst!

Co zrobić, by mieć film, bez nagrywania video?

Powiada się, że fotografie to najlepszy sposób na ożywienie wspomnień. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, by wspomnienia towarzyszące chwili jego wykonywania powróciły natychmiast. Pamiętamy atmosferę, smaki, zapachy i uczucia nam towarzyszące. Jednak przeglądanie zdjęć w albumie czy na komputerze po jakimś czasie staje się odrobinę monotonne – w końcu to stałe obrazy, a cała reszta otoczki towarzyszącej uwiecznionym chwilom zależy od naszej pamięci. Nie oszukujmy się – ona z czasem zaciera się coraz bardziej, więc i ze wspomnień pozostanie raptem kilka. Jednak nic straconego! Możesz w prosty sposób sprawić, że wspomnienia będą żyć niemal wiecznie. W jaki sposób? Zrób ze zdjęć film – najlepiej z muzyką, która kojarzy się z wydarzeniami ze zdjęć. Wbrew pozorom to bardzo prosty zabieg i montażem poradzi sobie każdy, kto choć w podstawowym stopniu potrafi obsługiwać komputer i smartfona.

jak zrobić film ze zdjęć

Jak zrobić film ze zdjęć z podkładem muzycznym?

Film utworzony ze zdjęć to nie tylko trwała pamiątka, podsycająca wspomnienia za każdym razem, gdy go oglądamy, ale także wyśmienity pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Zaskocz swojego partnera na rocznicę, wręczając mu płytę z filmem złożonym z najważniejszych dla Was zdjęć. Spowoduj wzruszenie u mamy, dając jej film ze zdjęciami od czasów Twojego dzieciństwa do teraz. Powodów, dla którego warto stworzyć taki film jest mnóstwo! Wykonanie jest naprawdę proste. Jeśli korzystasz z komputera pracującego w systemie Windows, wykorzystaj najprostsze narzędzie, jakie masz w pakiecie: program Windows Movie Maker. Jeśli korzystasz z nowych wersji systemu, programu możesz nie mieć zainstalowanego – wówczas wystarczy pobrać go nieodpłatnie z oficjalnej strony Microsoft. Zdjęcia i muzykę zgraj na dysk komputera, to znacznie ułatwi wgrywanie ich do programu. Wystarczy bowiem ich przeciągnięcie do głównego panelu programu, albo zaimportowanie ich poprzez opcję „Dodaj filmy lub zdjęcia”. Po wgraniu fotografii, określ ich kolejność, a także efekty przejścia między nimi. Kolejną czynnością jest dodanie pliku z muzyką – możesz wgrać kilka kawałków, odpowiednio docinając ich długość za pomocą przycisku na osi czasu, albo wgrać jedną piosenkę i sterować jej długością. Teraz wystarczy zapisać i sprawdzić gotowy plik. Twoje wspomnienia właśnie zyskały nowe życie! Jeśli możliwości Windows Movie Maker nie będą dla Ciebie wystarczające, poszukaj w sieci innego programu do tworzenia filmów ze zdjęć. Jeśli posiadasz smartfona, także masz możliwość stworzenia filmiku ze zdjęć – wystarczy poszukać na telefonie odpowiedniej aplikacji, a jeśli nie jest zainstalowana – poszukać takiej w sieci. Pamiętaj jednak, by ściągać aplikacje wyłącznie z wiarygodnych źródeł. W innym przypadku narażasz się na poważne uszkodzenia systemu lub wirus. Korzystaj więc ze sklepów z aplikacjami rekomendowanymi przez producenta. Jak zrobić film ze zdjęć na fb? Wystarczy stworzyć go w programie na komputerze, a następnie umieścić na swojej tablicy, lub też wgrać do serwisu Youtube.com, a na Facebooku umieścić link do niego. Spróbuj – tworzenie takiego filmu to doskonała zabawa!

zamknij