×

Poznaj proste sposoby na pozbycie się pajączków. Niewiele osób zna te domowe metody!

Tak zwane pajączki to rozszerzone żyły, które są widoczne na skórze. Mogą być niebieskie, fioletowe lub wyraźnie czerwone. Jeśli są małe, nie zagrażają zdrowiu i jedynie mogą wyglądać nieestetycznie na nogach.

Mamy dla Was dwie skuteczne metody, które pomogą zwalczyć pajączki.

Potrzebujesz składników, które każdy z nas ma w domu. Nie zwlekaj, tylko zabieraj się do działania!

Jeśli chcesz sobie pomóc, musisz koniecznie spróbować tych trików. Wszystko zrobisz sam w domowym zaciszu.

1

Zastosowanie 1:

Kup zielone pomidory, pokrój je w plasterki i umieść je tam, gdzie masz pajączki. Najwięcej znajduje się na udach i łydkach. Ważne jest, aby skupić się na niedojrzałych warzywach, ponieważ mają w sobie substancję, która jest istotna w leczeniu pajączków – solanina.

Jest tzw. alkaloidem, który jest naturalną toksyną, występującą w niedojrzałych pomidorach, a także w kiełkujących ziemniakach, dlatego odradza się ich spożywanie na tym etapie. W medycynie ludowej solanina pomagała w leczeniu zewnętrznych chorób skóry.

Wystarczy pozostawić pokrojonego w plasterki ziemniaka lub pomidora (na 2-3 minuty). Po usunięciu warzywa należy użyć balsamu nawilżającego, ponieważ solanina znacznie wysusza skórę. Należy czynność powtarzać przez 10 dni. Po tym okresie nie powinno być śladu po pajączkach.

2

Zastosowanie 2:

Ocet jabłkowy również ma zbawienne zastosowanie. Nasącz nim wacik, który później przyłożysz do problematycznych miejsc. Musisz powtarzać czynność 3 razy dziennie przez 4 tygodnie. Po tym czasie (a możliwe, że szybciej) powinieneś zobaczyć efekty.

Uwaga: Jeśli masz pajączki na twarzy lub na innej wrażliwej części skóry, nie możesz stosować octu, gdyż podrażnisz delikatne miejsca.

3

Proste sposoby, które pomogą Ci pozbyć się tych nieznośnych pajączków!

Może Cię zainteresować

zamknij