×
Wirtualna Polska

10 przydatnych rad, jak zapakować walizkę oszczędzając w niej miejsce. Przydadzą się na każdy wyjazd

Okres wakacyjny w trakcie i każdy z nas szuka sposobów na to, aby spakować się tak, aby torba podróżna domykała się, a po jej rozpakowaniu rzeczy nie wyglądały tak, jakby zostały wyciągnięte psu z gardła.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Stosując się do tych prostych porad, zawsze będziesz sprawować kontrolę nad sytuacją i pakowanie nigdy więcej nie będzie dla Ciebie problemem.

1. Nie składaj ubrań – zwijaj je!
To świetny sposób, aby zaoszczędzić miejsce w walizce i sprawić, aby Twoje ubrania nie gniotły się aż tak bardzo. W ten sposób w bagażu podręcznym jesteś w stanie spakować: 3 pary spodenek, 3 pary spodni, 3 pary dżinsów, 1 spódnicę, 2 stroje kąpielowe, 3 sweterki, 10 koszulek i 4 sukienki!
pakowanie do podrozy (1)
2. Użyj worków próżniowych
Są nieocenione, jeśli chodzi o pakowanie dużych rzeczy, takich jak kurtki, ubrania dla dzieci, miękkie zabawki czy pościel. Możesz je także wykorzystać w domu do przechowywania sezonowej odzieży.
pakowanie do podrozy (2)
3. Pamiętaj o zasadzie 'piramidy’
Najpierw spakuj buty, układając je wzdłuż ścianek walizki. Następnie zapakuj duże ubrania, takie jak spodnie i spódnice. Nie zwijaj ich, a te akurat rozłóż na płasko na samym dnie. Do środka włóż zwiniętą resztę ubrań. Na samej górze niech będą kosmetyki, akcesoria i inne drobne rzeczy.
pakowanie do podrozy (3)
4. NIE dla parasolki
Jeśli wiesz, że pogoda może Cię nie rozpieszczać, na pewno nie bierz ze sobą dużego parasola. Zamiast tego zapakuj przeciwdeszczowy płaszcz, bo zajmuje znaczniej mniej miejsca w walizce.
pakowanie do podrozy (4)
5. Nie bierz pełnowymiarowych kosmetyków
Lepiej zakupić mniejsze opakowania, do których przelejesz kosmetyki, które Cię interesują. Mini produkty zawsze sprawdzają się w takich sytuacjach.
pakowanie do podrozy (5)
6. Pakuj właściwie małe rzeczy
Portfele, spinki do włosów, rajstopy, skarpety czy okulary śmiało możesz włożyć do butów czy do pudełek. Wykorzystuj także wewnętrzne kieszenie.
pakowanie do podrozy (6)
7. Nie bój się używać wieszaków
Podczas pakowania eleganckich ubrań (koszul, sukienek, garniturów) włóż do walizki ubranie zawieszone na wieszaku w pokrowcu. Być może zajmuje to więcej miejsca, ale w niektórych przypadkach zależy nam na tym, jak wyglądać będą rzeczy tuż po wyciągnięciu.
pakowanie do podrozy (7)
8. Nie zabieraj ze sobą więcej lekarstw niż jest to potrzebne
Nie ma sensu zabierać ze sobą całej apteczki. Lepiej podejść do tematu rozsądniej, wybierając tylko te najbardziej podstawowe leki.
pakowanie do podrozy (8)
9. Nie zostawiaj pustego miejsca w walizce
Jeśli tak zrobisz, Twoje ubrania będą bardzo pogniecione. Jeśli nie chcesz zabierać ze sobą więcej ubrań, bo masz zamiar przywieźć ze sobą pamiątki, wypełnij miejsce papierem pakowym.
pakowanie do podrozy (9)
10. Zabierz tylko to, co naprawdę potrzebujesz
Rzeczy takie jak okładki notebooków, pokrowce na aparaty fotograficzne czy suszarki do włosów powinny pozostać w domu. Lepiej owinąć gadżety elektroniczne w miękkie ubrania, co także da im ochronę w czasie podróży. Jeśli chodzi o suszarkę, zawsze możesz się upewnić, czy znajduje się w hotelu. To samo dotyczy japonek, okularów do nurkowania, kremów przeciwsłonecznych czy zabawek dziecięcych i słomkowych kapeluszach – wszystkie te elementy można kupić, gdy dojedziesz na miejsce.
pakowanie do podrozy (10)
I wreszcie, kilka krótkich, ale cennych rad:

  • Owiń kable od słuchawek i ładowarki wokół jakiegoś małego przedmiotu, to ich nie zgubisz w czasie podróży
  • Szklane pamiątki owiń w skarpetkę i dodatkowo włóż do buta
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
  • Jeśli nie masz reklamówek, w które możesz włożyć brudne buty, wykorzystaj do tego czepki pod prysznic
  • Upewnij się, że Twój ulubiony biustonosz nie zostanie zgnieciony podczas podróży i włóż w jego miseczki skarpetki

pakowanie do podrozy (11)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować