×

W tym roku nie kupuj palmy wielkanocnej! Przy pomocy prostych narzędzi wykonasz ją samodzielnie

Nareszcie zbliża się wiosna oraz Święta Wielkanocne. Ten czas kojarzy mi się z baziami, coraz cieplejszymi dniami oraz kolorowymi ozdobami. Uwielbiam rzeczy wykonane własnoręcznie dlatego też na tegoroczne święta postanowiłam samodzielnie przygotować palmę wielkanocną! Możesz wykonać ją sama lub ze swoimi dziećmi, to świetna zabawa, która dostarczy wam dużo satysfakcji.

Potrzebne materiały:

– kolorowe bibuły (np, zielona, fioletowa, żółta i różowa),
– kolorowe tasiemki ( jedna cieńsza, która przyda się na koniec, aby zawiązać palmę oraz około trzech po 2,5 cm),
– drewniany drążek,
– drucik florystyczny (najlepiej taki o wymiarze 0,2 cm),
– długie wykałaczki,
– nitka,
– cążki,
– nożyczki,
– klej.

Krok 1:

Z kolorowej bibuły wytnij pasek o szerokości 7 cm. Rozciągnij materiał i zagnij róg. Następnie przytrzymaj palcem i skręć. Powstałe zagięcie przytrzymaj i znowu skręć. Powtórz czynność, aż skręcisz cały pasek.

via GIPHY

Krok 2:

Ciasno zwiń bibułę tworząc w ten sposób kwiat, a następnie przewiąż całość nitką lub drucikiem florystycznym. Zrób kilka kwiatów w różnych kolorach.

via GIPHY

Krok 3:

Ponownie utnij z bibuły pasek o szerokości 7 cm. Rozciągnij materiał i złóż go kilka razy, a następnie natnij.

via GIPHY

Krok 4:

Poskręcaj powstałe paski, a następnie owiń bibułę na długą wykałaczkę. Wykonuj tę czynność nawijając materiał od samej góry wykałaczki. Powtórz tę czynność z innymi kolorami bibuły.

via GIPHY

Krok 5:

Teraz weź drążek i owiń go zieloną bibułą.

via GIPHY

Krok 6:

Z zielonej bibuły, utnij pas o szerokości 20 cm. Rozciągnij materiał i złóż, a następnie wytnij nożyczkami kształt trawy.

via GIPHY

Krok 7:

Przyklej materiał do drążka.

via GIPHY

Krok 8:

Na górze drążka, przy pomocy nitki, przymocuj wykałaczki z kolorowymi bibułami.

via GIPHY

Krok 9:

Tasiemkę o szerokości 2,5 cm potnij na 20-centymetrowe paski. Następnie złóż je na pół i przywiąż do drążka. Zrób tak z kolejnymi paskami.

via GIPHY

Krok 10:

Poniżej tasiemek, przywiąż kwiatki. Możesz zrobić cały rządek kwiatów z jednego koloru lub je pomieszać.

via GIPHY

Krok 11:

Wykonaj kolejne paski z tasiemki innego koloru. Przymocuj paski poniżej kwiatów, a następnie weź bibułowe kwiatki.

via GIPHY

Krok 12:

Dodawaj kolejne rządki kolorowych tasiemek i kwiatków. Gdy uzyskasz już pożądany wygląd palmy, zabezpiecz dolną część palmy nitką.

via GIPHY

Krok 13:

Utnij dwa kawałki tasiemki – jedną szerszą, a drugą węższą. Przewiąż nimi palmę, tak aby zamaskować nitkę, a następnie zawiąż kokardę.

via GIPHY

I gotowe! Taka palma z pewnością będzie wyróżniała się na tle wszystkich tych, które są dostępne w sklepach!

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Ludzie łapią za druty i swoimi pracami bombardują przestrzeń miejską. W tej grupie była leciwa seniorka

Istnieją artyści, którzy włóczkowymi przedmiotami dekorują przestrzeń publiczną. W tej grupie działała także pewna seniorka. Sztuka z włóczki Yarnbombing to coś w rodzaju dzierganego graffiti. Artyści wykonują na drutach kolorowe przedmioty oraz ozdabiają nimi przestrzeń miejską. Ten rodzaj sztuki narodził się w Teksasie (USA) i z czasem znalazł uznanie na całym świecie. Druty w ruchu […]

17 zwierzaków wykonanych z wełny, które zaraz chciałoby się przytulać. One wyglądają jak żywe

Tatiana i Julia Glushkova to dwie artystki rodem z Moskwy. Metodą filcowania tworzą pełne uroku zwierzęta, które wyglądają jak żywe. Niektóre z nich spokojnie śpią, a inne są gotowe do zabawy. Kobiety prywatnie łączy rodzinna więź (to mama i córka), a swoje prace wykonują z wełny. 1. Ruda wiewiórka 2. Stado surykatek 3. Panda czerwona […]

27 niepowtarzalnych i własnoręcznie wykonanych prezentów. Zachwycą każdego fana mięciutkiej włóczki

Prezenty zrobione własnoręcznie cieszą podwójnie. Zwykle mają niepowtarzalny wygląd i ktoś musiał poświęcić wiele czasu, aby je wykonać. Szczególnie uroczo wyglądają wszelkie przedmioty zrobione na drutach lub szydełku. Czapki, szaliki i rękawiczki to doskonały zimowy podarunek. 1. Mogą służyć jako pojemniczki lub osłonki na kubek 2. Szalik w dwoma twarzami 3. Dzieci na pewno go […]

Zimą nie rezygnuj z przykrótkich spodni. Z szalikami zawiązanymi wokół kostki ciesz się stylowym wyglądem

Z czym kojarzą się szaliki? Oczywiście z zimą, kiedy to przyjemnie otulają szyję. Jednak moda potrafi zaskakiwać i na ulicach można spotkać osoby z szalikami okręconymi wokół kostki. Szaliki zeszły na kostki Jak wiadomo moda rządzi się swoimi prawami i każdego roku możemy obserwować na ulicach ludzi w zaskakujących stylizacjach. Zimowym fenomenem są małe szaliki […]

Te niesamowite pomysły na wielkanocne pisanki skradną Twoje serce!

Już za kilka dni czeka nas Wielkanoc. Święta te nierozerwalnie wiążą się m.in. z tradycją dekorowania pisanek, która od wielu lat przekazywana jest z pokolenia na pokolenia na całym świecie. Warto w tym miejscu podkreślić, że jajka są symbolem nowego życia, dlatego też stanowią bardzo ważny element nadchodzących świąt. Jak się okazuje technik zdobienia świątecznych […]