×
Wirtualna Polska

Pamiętasz Walkaman’a? Sony postanowiło przywrócić do życia kultowy odtwarzacz muzyki

Kto pamięta kultowy odtwarzacz kaset? W latach 80. i 90. Walkman był nieodłącznym elementem każdego miłośnika muzyki, który na każdym kroku pragnął mieć ze sobą swoje ulubione kawałki. Słuchanie ukochanych wykonawców, w dowolnym miejscu, w dowolnej chwili było spełnieniem marzeń tysięcy melomanów. Wkrótce jednak kultowy Walkman został zastąpiony Discman’em a następnie odtwarzaczami mp3 i mp4.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Teraz o kasetach magnetofonowych mało kto pamięta, a na rynku królują przenośne głośniki bluetooth, które możemy bezprzewodowo połączyć z naszymi telefonami. Mimo wszechobecnej technologii, obecnie panuje nostalgiczny powrót do lat 90. co można zauważyć nie tylko w modzie, ale także w muzyce czy sztuce. Być może to właśnie ten czynnik sprawił, że japoński producent zdecydował się na małą podróż w czasie i z okazji 40-lecia marki Sony, wypuścił na rynek specjalną serię urządzeń z serii Walkman.

<a href=dailyweb.pl">

dailyweb.pl

Nowy model Walkman’a to odświeżona wersja kultowego odtwarzacza, jednak obecny Walkman znacznie różnic się od wcześniej znanego egzemplarza. Jedynym czynnikiem, który łączy obecny model z jego starszym bratem jest tak naprawdę kształt urządzenia.

Nowoczesny Walkman z pamięcią wewnętrzną

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Walkmen wydany z okazji 40-lecia marki Sony nie będzie odtwarzał ani kaset, ani płyt CD dlatego nie musisz się martwić, że na wycieczkę musisz zabrać całe pudło ulubionych kaseciaków. Sony zdecydowało się być na czasie z technologią dlatego też nowy model będzie mógł zapisywać na odtwarzaczu cyfrowe pliki.

walkman

Limitowany Walkman NW-A100TPS, został zaprezentowany na targach elektroniki użytkowej IFA 2019. Współczesny Walkman zaskakuje nie nowoczesnym odtwarzaczem plików zamkniętym w klasycznym wyglądzie Walkmana z lat 90. Nowy model sterowany będzie z poziomu ekranu dotykowego systemu Android. Całość ma przekątną 3,6” oraz jakość HD. Dodatkowo zawiera 16 GB pamięci, Bluetooth, WiFi oraz łącze USB typu C. Oprócz tego będzie możliwość bezprzewodowego przesyłania muzyki bez utraty jakości, a to wszystko możliwe będzie dzięki formatom DSD i PCM.

Nowy Walkman z pewnością jest skierowany do miłośników oldschool’u i klasycznego modelu sprzed lat. Dodatkowo przekonuje design oraz wysoka jakość odtwarzanych utworów. Na razie jednak nie jest znana dokładna premiera modelu NW-A100TPS. Znana za to jest jego cena i to z pewnością może odstraszyć niejednego. Nowy model Walkman’a będzie kosztował 440 euro czyli około 1750 zł!

Czy ktoś jest chętny wydać taką sumę aby cofnąć się do czasów młodości i przypomnieć sobie piękne lata z muzyką odtwarzaną z Walkan’a?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także:

1) Dlaczego kubki w Starbucksie są podpisywane? Powód Cię zaskoczy

2) Inteligentna doniczka sprawi, że Twoja roślinka będzie niczym zwierzątko z Tamagotchi

3) WeWalk czyli laska wykorzystująca Google Maps do pomocy osobom niewidomym

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

4) Trampki zmieniające kolor to nowy, genialny model od Converse

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować