×
Wirtualna Polska

10+ zaskakujących zastosowań papieru do pieczenia. Przydatny nie tylko w kuchni

Papier do pieczenia znajduje się w większości polskich kuchni. Zawsze gdy najdzie mnie ochota na zrobienie pysznych, kruchych ciasteczek lub czekoladowych kulek, z mojej szuflady wyciągam papier i zabieram się za pieczenie. Okazuje się jednak, że ten produkt można użyć nie tylko w kuchni! Ciekawa jestem czy znaliście wszystkie poniższe zastosowania papieru do pieczenia!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Ponownie odkorkuj butelkę wina

Rzadko, ale jednak czasami, zdarza mi się nie dopić całej butelki wina. Wtedy muszę ponownie zakorkować trunek i kolejnego dnia zmierzyć się z ponownym otworzeniem butelki. Aby ułatwić sobie to zadanie korzystam z pewnego triku, o którym powiedziała mi koleżanka. Wystarczy, że przed zamknięciem butelki, owinę korek papierem do pieczenia. Papier musi wystawać nieco ponad wierzch korka. Ta metoda sprawia, że ponowne otwarcie butelki nie jest problemem.

#2 Czyszczenie kranu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=craftionary.net">

craftionary.net

Po umyciu łazienki, na kranie często zostają plamy z wody. Wystarczy, że wytrzesz go papierem woskowanym, a powierzchnia armatury będzie wyglądała jak nowa. Wszystko dzięki niewidzialnej warstwie wosku, który zapobiega gromadzeniu się kropel wody czy powstawaniu odcisków palców.

#3 Wyczyść podłogę z brudu i kurzu

<a href=trucsetbricolages.net">

trucsetbricolages.net

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wystarczy, że utniesz kawałek papieru do pieczenia. Ważne żeby fragment był nieco większy niż mop. Następnie owiń mopa papierem i zabezpiecz gumką recepturką lub taśmą. Wystarczy, że tak przygotowanym przyrządzeniem przetrzesz podłogi, a brud zniknie.

#4 Zapobiegaj piszczeniu podczas przesuwania zasłonki od prysznica

<a href=apartmenttherapy.com">

apartmenttherapy.com

Ten okropny, piskliwy odgłos, jaki wytwarza zasłonka od prysznica może skutecznie zniszczyć chwilę relaksu i wyciszenia, która wytwarza się podczas kąpieli. Jeśli nie chcesz dłużej słuchać tego dźwięku wystarczy, że weźmiesz papier do pieczenia i potrzesz nim metalową powierzchnię. Wystarczy mały kawałek woskowanego papieru, a piskliwy dźwięk zniknie na parę dobrych tygodni.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Ochroń narzędzia przed rdzą

Jeśli Twoje narzędzia ogrodnicze nie wyglądają tak ładnie jak kiedyś, wystarczy że przetrzesz ich powierzchnię papierem do pieczenia. Wosk sprawi, że brud oraz resztki ziemi znikną, a dodatkowo stworzy warstwę ochronną, która będzie chronić przybory przed pojawieniem się rdzy.

#6 Napraw zamek błyskawiczny

<a href=trucsetbricolages.com">

trucsetbricolages.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Twój zamek w torebce znowu się zacina? Wystarczy, że natrzesz go fragmentem woskowanego papieru, a będzie działać jak nowy.

#7 Sposób na mokre książki

Uwielbiam czytać książki w wannie, jednak czasami zdarzy mi się zamoczyć strony lektury. Aby wysuszyć kartki wystarczy, że pomiędzy nie włożę arkusze papieru do pieczenia. Ten trik zapobiegnie sklejaniu się stron i przyspieszy proces wysychania.

#8 Wyczyść żelazko

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Prasowanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków, ale na szczęście można ułatwić sobie to zadanie. Jeśli Twoje żelazko kiepsko przesuwa się po powierzchni tkanin, wystarczy, że przed prasowaniem przetrzesz stopę żelazka papierem do pieczenia.

#9 Konserwacja przyborów kuchennych

Otwieracze do puszek lubią się czasami przyciąć, aby zawsze działały sprawnie wystarczy przetrzeć ostrza papierem do pieczenia. Ta czynność wyczyści narzędzie z tłuszczu i brudu oraz zabezpieczy przed stępieniem.

#10 Usuwanie kurzu

<a href=trucsetbricolages.net">

trucsetbricolages.net

Zakurzone półki to nie problem jeśli użyjesz papieru woskowanego. Umieść papier na szafkach kuchennych, aby zapobiec gromadzeniu się kolejnej warstwy kuchu i brudu. Dodatkowo jeśli przetrzesz szafki papierem do pieczenia, zabezpieczysz je przed tłuszczem.

#11 Przesypuj drobne i sypkie rzeczy

<a href=trucsetbricolages.net">

trucsetbricolages.net

Jeśli chcesz szybko i bez bałaganu przesypać mąkę do miski lub śrubki do słoika wystarczy, że zwiniesz papier woskowy w rulonik. Śliska powłoka sprawi, że całość szybko znajdzie się w odpowiednim naczyniu.

#12 Przechowywanie świeczek

<a href=trucsetbricolages.com">

trucsetbricolages.com

Jeśli trzymasz świeczki w szufladzie, na pewno nie chcesz pobrudzić wnętrza mebli od wosku. Jeśli owiniesz świeczki papierem do pieczenia, ochronisz meble przed pozostawieniem śladów od świeczek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować