×

Przez wiele dni wyklejała podłogę szarym papierem. Aż dziw bierze, że finalnie uzyskała taki efekt!

Remont to fajna sprawa, ale może być bardzo kosztowny. Cieszysz się, gdy uda Ci się zaoszczędzić, ale i tak wiesz, że wydasz na wszystko dużo pieniędzy. Na szczęście istnieją triki, dzięki którym można nie tylko zadbać o domowy budżet, ale także sprawić, że wnętrze będzie wyglądać niesamowicie oryginalnie. Tym razem zajmiemy się podłogą, która zostanie pokryta… szarym papierem. Tak jest!

Materiały:

  • co najmniej jedna rolka papieru do pakowania – alternatywnie wiele papierowych torebek monochromatycznych
  • dużo kleju
  • farba przeciwporostowa/lakier do drewna
  • farba poliuretanowa (antykorozyjna)
  • pędzel, alternatywnie stara szczotka/mop
  • wiadro

Papierowa podłoga nadaje się do betonu, jastrychu i sklejki podłogi. Zanim jednak będzie można wziąć się do pracy, należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu podłoża. Bez tego ani rusz!

Sprawdź, czy nie masz taśm dywanowych i usuń także listwy przypodłogowe. Wszystkie dziury powinny być wypełnione. Podłoga musi być nienaganna – w przeciwnym wypadku efekt może nie być zadowalający.

Do tego, aby papierowa podłoga mogła wyglądać idealnie, potrzebna jest gładka i czysta powierzchnia. Gdy już wiesz, że nie ma na niej kurzu i jest całkowicie sucha, możesz zabrać się do pracy.

Papier podrzyj na duże kawałki i zgnieć je, aby wyglądem przypominały kamienie.

papierowa-podloga-1

Jeśli będziesz nakładać papier na betonowe posadzki, musisz zmieszać 50% wody i tyle samo kleju. Gdy podłoga jest drewniana użyj 75% wody i 25 kleju. Nałóż preparat na podłogę, na to papier, a na koniec jeszcze raz trochę kleju.

papierowa-podloga-2

Ważne, aby robić to od krawędzi do środka. Nie zapomnij także o tym, aby papier nakładać na papier. Nie może być przerwy!

papierowa-podloga-3

Gdy pokryjesz całą podłogę, musisz zająć się utrwaleniem papieru. W tym celu użyj lakieru do malowania drewna (farby przeciwporostowej). Jeśli podoba Ci się naturalny kolor, który uzyskałeś, użyj bezbarwnego produktu.

Uważaj, aby na całej powierzchni rozłożyć go dokładnie w takich samych ilościach. Aby osiągnąć taki efekt możesz użyć płaskiego mopa, który idealnie rozprowadzi wszystko na podłodze.

papierowa-podloga-4

Aby uszczelnić podłogę, musisz użyć kilka razy farby poliuretanowej. Pamiętaj, aby kolejne warstwy nakładać na suchą powierzchnię!

Jeśli uważasz, że więcej nie potrzeba, pozostaw podłogę do wyschnięcia na kilka dni. Musisz być pewny, że nie będzie widać na niej śladów.

papierowa-podloga-5

Możesz także skorzystać z różnych lakierów do drewna, które stworzą efekt kamieni.

papierowa-podloga-6

Chcesz konkretny wzór? Nie ma problemu!

papierowa-podloga-7

Ten projekt naprawdę nie wymaga wysiłku i są w stanie zrobić go nawet ci, którzy nie mają talentu do tworzenia. To nie ma prawa się nie udać!

Może Cię zainteresować

zamknij