×

W Japonii stworzono pierwszą na świecie papierową maszynkę do golenia. Przypomina małego motyla

Japończycy potrafią zaskakiwać świat swoimi wynalazkami. Pewna firma wyprodukowała papierowe maszynki do golenia.

pinterest

Papierowa rączka

Kai Group – japoński producent noży – opatentował całkowicie rewolucyjny wynalazek. Już w przyszłym roku na rynku pojawi się papierowa maszynka do golenia. Gadżet posiada uchwyt wykonany z wodoodpornego papieru (na wzór kartonów, w których sprzedawane jest mleko) oraz metalowe ostrze. Producent zapewnia, że rączka spokojnie przetrwa w wodzie o temperaturze do 40°C.

pinterest

Z miłości do planety

Nowatorski gadżet łazienkowy powstał w trosce o środowisko. Przy jego produkcji zużycie plastiku, w porównaniu z tradycyjnymi maszynkami, zostało ograniczone o 98%.

pinterest

Do samodzielnego złożenia

Maszynka waży tylko 4 gramy i jest idealna do zabrania w podróż. Dostępna będzie w 5 kolorach (niebieski, czerwony, żółty, beżowy, zielony), a przed złożeniem wygląda jak niewielki motyl szykujący się do lotu. Projektanci w procesie twórczym inspirowali się origami, czyli sztuką składania papieru. Dodatkowo przekonują, że uchwyt pewnie trzyma się w dłoni, a z ostrza będzie można bez trudu spłukać włoski.

pinterest

Dostępne od przyszłego roku

Maszynki pojawiają się na rynku najprawdopodobniej w kwietniu 2022 roku. Cały zestaw (5 sztuk) ma kosztować 10,30 USD (ok. 42 PLN).

pinterest

Spodobała Ci się ta maszynka?

19 przyjaznych naturze gadżetów, które życie każdego mieszkańca wprowadzą na ekologiczne tory

genialne

Zrób samodzielnie drzewko wiśniowe

 

Źródła: www.designboom.com

Może Cię zainteresować

zamknij