×
Wirtualna Polska

Patent na zatkany zlew w kuchni. „Kret” nie ma z nim szans

Zatkany zlew to dość częsty problem. Resztki jedzenia dostające się podczas mycia naczyń do odpływu są tego głównym powodem. Podpowiadamy, jak udrożnić zatkany zlew bez użycia chemii.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Problemy z zatykającym się odpływem w zlewie to dość częsty problem w kuchni. Dodatkowo unoszący się z takiego zlewu nieprzyjemny zapach spowodowany zalegającymi w nim resztkami jedzenia zniechęca nie tylko do korzystania z niego, ale i gotowania w kuchni. Jednak problemu łatwo pozbędziesz się dzięki dwóm kuchennym produktom.

Jak udrożnić zatkany zlew?

Każdemu chociaż raz zdarzyło się zatkać odpływ w zlewie. Jest to dość kłopotliwe, ale nie oznacza, że musimy od razu wzywać hydraulika. Możemy poradzić sobie z tym sami. Wiele osób od razu chwyta za sklepową chemię – to skuteczne rozwiązanie, jednak nie jest obojętne dla zdrowia. Dlatego lepiej poszukać delikatniejszych, ale równie skutecznych zamienników. Nam z pomocą „przyszła” soda oczyszczona z octem. To prosty do wykonania trik i działa szybko, dzięki czemu niedługo po zastosowaniu brzydki zapach ustąpił, a my mogliśmy znów korzystać ze zlewu.

Jak udrożnić zatkany zlew, fot. gettyimages

Jak udrożnić zatkany zlew, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Nanieś na gąbkę i przetrzyj zlew. Zacieki i kamień znikną w jedną sekundę.

Mieszanka z sody i octu na zatkany zlew

Domowy środek na udrożnienie odpływu jest prosty i szybki do zrobienia. Jak go wykonać? Wymieszaj 4 łyżeczki sody oczyszczonej z pół litrem octu. (Uważaj, bo będzie się bardzo pienić. Aby tego uniknąć, możesz wymieszać je już w zlewie.) Następnie wlej to do zlewu i zostaw na 5 minut. Po tym czasie wykonaj jeszcze ostatni krok – zalej zlew 1,5 litra gorącej wody. Dzięki temu usuniesz wszystkie zanieczyszczenia i zatory.

Inną mieszankę, którą ci polecamy, jest roztwór z soli, proszku do pieczenia i półtorej szklanki octu. Weź 200 g soli, 200 g proszku do pieczenia i wspomniany ocet. Suche składniki wymieszaj i wsyp do zlewu, a następnie zalej octem, a na końcu polej gorącą wodą. Również skutecznie poradzi sobie z zatkanym zlewem. Dzięki tym prostym mieszankom już nigdy nie sięgniesz po inne sposoby na udrożnienie zatoru w odpływie. Polecamy też stosować sitko do zlewu, dzięki któremu wszelkie resztki nie trafią bezpośrednio do rury, a zatrzymają się na nim i będzie można je swobodnie wyrzucić do śmieci.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
jak udrożnić zatkany zlew, fot. genialne.pl

jak udrożnić zatkany zlew, fot. genialne.pl

Zobacz również: Trzymam folię bąbelkową przy zlewie w jednym celu, zanim ją wyrzucę.

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować