Księżna Kate nie może decydować o wyglądzie tej części ciała. Ma zakaz od królowej

Księżną Kate zna chyba każdy. Już od pewnego czasu uchodzi za ikonę stylu. Wiele kobiet śledzi jej stylizacje, aby później inspirować się nimi.

Różne kreacje, wymyślna biżuteria, a paznokcie?

Księżna zawsze jest nienagannie ubrana, a jej stroje są zgodne z królewską etykietą. Kate nie stroni jednak od barwnych kreacji i pięknej, często nawet wymyślnej biżuterii. Jest jednak coś, co się nie zmienia…kolor jej paznokci.

Zawsze jest w bardzo neutralnym odcieniu:

Uroki bycia księżną

Wszystko dlatego, że księżną obowiązuje królewski protokół, który wyraźnie zabrania, używania mocnych kolorów. Kate musi mieć więc paznokcie pomalowane lakierem, który nie rzuca się w oczy.

Nude, róż lub wcale

To dlatego paznokcie księżnej Kate są zazwyczaj pomalowane w odcieniach nude czy delikatnego różu. Jednak możemy też zauważyć, że Kate często całkowicie rezygnuje z emalii. Zazwyczaj jej paznokcie są po prostu ładnie spiłowane, ale oczywiście nie za krótko (tak też jej nie można), zadbane i naturalne.

Paznokcie królowej

Jako ciekawostkę dodam, że Królowa Elżbieta, która jest swego rodzaju strażniczką przestrzegania królewskiej etykiety, od kilku dekad maluje paznokcie lakierem marki Essie o tym samym numerze.

Neutralne paznokcie nie odbierają jej jednak uroku i niesamowitej kobiecości, prawda?

Źródło: marieclaire.co.uk, tiphero.com | Fotografie: instagram.com | Miniatura wpisu: Źródło: Getty/WENN