×

Architekt stworzył funkcjonalne domy w środku lasu. Wyglądają bardzo futurystycznie!

Jeśli lubisz naturę i współczesną architekturę to z pewnością przypadnie Ci do gustu projekt spod ręki projektantów z biura Peter Pichler Architecture, które swoją siedzibę ma w Mediolanie.

Domy jak drzewa

Peter Pichler
instagram.com/littleprincejs

Konstrukcje zostały zainspirowane drzewami i powstały jako dodatek do istniejącego już hotelu. Domy z wielkimi przeszkleniami sprawiają, że osoby wynajmujące wnętrze, mogą poczuć się jakby mieszkały w lesie, jednak ze wszystkimi udogodnieniami nowoczesnego wnętrza. Dodatkowo bliskie położenie drzew i krzewów sprawia, że można poczuć połączenie z otaczającą naturą.

Szpiczaste, geometryczne dachy to inspiracja jodłami i modrzewiami

Peter Pichler 2
instagram.com/littleprincejs

Te dwa gatunki są najpopularniejszym gatunkiem drzew w tej okolicy. Drewna jodły i modrzewi używa się najczęściej przy produkcji lokalnych dachów.

Peter Pichler 3
instagram.com

Projekt powstał aby zapewnić turystom inspirujące doznania i lepszy kontakt z naturą, nawiązuje także do modnego trendu „slow life”. W stworzeniu tych domków kluczową rolę odgrywały nowocześnie zaprojektowane wnętrza oraz bliskość natury. Powierzchnia jednego domku to około 25-45 m2 (na 2 poziomach).

Wszystko w jednym

Peter Pichler 4
instagram.com

W jednym budynku znajduje się zarówno sypialnia z łazienką (na wyższym piętrze), z kolei na niższym piętrze znajduje się otwarty salon z czytelnią. Całość połączona jest otwartą klatką schodową.

Peter Pichler zdecydował się na odważny krok, ponieważ nie wszystkim podoba się jego projekt! A Ty co sądzisz o jego pomyśle? Spędziłbyś urlop w takim miejscu? Koniecznie daj znać co sądzisz o tym projekcie!

Zobacz także:

1) W Danii powstał hotel, który jest najlepszą wersją domku na drzewie dla dorosłych

2) IKEA stworzyła przenośny mikro dom. Konstrukcja ma 49 m2 i jest tańsza niż kawalerka

3) Hotel z siatką nad oceanem oferuje noclegi pod gołym niebem

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij