×

Japońska plaża pełna jest maleńkich gwiazdek ukrytych między ziarnami piasku. To dzieci bogów, które spadły do oceanu

Na świecie jest wiele zapierających dech w piersiach plaż. Jednak piasek na jednej z japońskich plaż wygląda jak miliony maleńkich gwiazd.

plaża
pinterest

Gwiezdna plaża

Hoshizuna no Hama to plaża znajdująca się na japońskiej wyspie Iriomote (prefektura Okinawa). Zwana jest Plażą Gwiezdnego Piasku, gdyż pomiędzy ziarenkami piasku można odnaleźć tam pięcio- lub sześcioramienne drobniutkie gwiazdki. Lokalni mieszkańcy wierzą, że to szczątki dzieci bogów, które zginęły spadając do oceanu.

piasek
amonaloli12/reddit

Szczątki otwornic

W rzeczywistości maleńkie gwiazdki to pancerzyki otwornic z gatunku Baculogypsina sphaerulata. Bytują w wodach Oceanu Indyjskiego i zachodniej części Oceanu Spokojnego. Kiedy giną, to prądy wodne sprowadzają ich wapienne pancerzyki z raf koralowych na plażę Hoshizuna no Hama. Jak się okazuje szczątki otwornic docierają także na wybrzeża innych japońskich wysp: Taketomi (plaża Kaiji), Tokashiki (plaża Aharen) oraz Hatoma (wszystkie plaże na wyspie).

otwornice
pinterest

Wyjątkowe organizmy

Otwornice to organizmy jednokomórkowe, które skolonizowały 70 % powierzchni ziemi. Same wytwarzają swoje skorupy i mogą przybierać przeróżne, fantazyjne kształty.

dłoń
pinterest

Jaką najpiękniejszą plażę udało Ci zobaczyć do tej pory?

Źródła: earthlymission.com, wyprawymarzen.pl

Może Cię zainteresować

zamknij