×
Wirtualna Polska

9 ważnych powodów, dla których warto zacząć pić wodę z sodą oczyszczoną. Właściwości Cię zaskoczą!

Większość z nas jest zwolennikami domowych środków, które są tanie, zdrowe, a przede wszystkim skuteczne.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Właśnie dlatego powinniśmy docenić sodę oczyszczoną. Jej właściwości często są nieznane, a to wielka szkoda. Sodę możemy znaleźć w prawie każdym domu, a jej zastosowania bardzo pozytywnie cię zaskoczą.

1. Sprzyja zdrowiu jamy ustnej

<a href=maxpixel">

maxpixel

Wszyscy wiemy, że składnikiem większości past do zębów jest soda. Jednak jej właściwości są znacznie szersze, niż tylko naprawa szkliwa. Wybiela zęby, łagodzi stany zapalne w jamie ustnej, zapobiega chorobom dziąseł i pomaga utrzymać świeży oddech!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2. Łagodzi zapalenia dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych nie tylko sprawiają dyskomfort, ale bywają również bardzo bolesne. Jeśli antybiotyk nie działa wystarczająco szybko, soda pomoże złagodzić najbardziej intensywne objawy.

3. Łagodzi objawy wrzodów żołądka

<a href=quickanddirtytips">

quickanddirtytips

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Soda ma właściwości neutralizujące, dzięki którym możesz uspokoić ostre pieczenie w żołądku związane z chorobą wrzodową. W niektórych przypadkach wspomaga proces gojenia wrzodów i neutralizuje kwas, który podrażnia żołądek.

4. Pomaga wyeliminować wzdęcia

Jeśli po posiłku odczuwasz dyskomfort i wzdęty brzuch, mikstura z sody oczyszczonej pomoże ci się z tym uporać. Może również wywołać czkawkę, która w takim przypadku jest zbawienna. W naturalny sposób pozbędziesz się nadmiaru ciśnienia z żołądka.

5. Skraca grypę

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=theodysseyonline">

theodysseyonline

Badania wykazały, że spożywanie tego naturalnego środka antyseptycznego może skrócić długość trwania grypy lub przeziębienia.

6. Zapobiega dnie moczanowej

Soda pomaga regulować równowagę pH w organizmie. Dna moczanowa jest spowodowana przez nagromadzenie kwasu moczowego. Soda w tym przypadku potrafi zdziałać cuda. Wyrównuje poziom kwasu w organizmie, łagodzi ból i zapobiega podobnym problemom w przyszłości.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

7. Łagodzi kaszel i ból gardła

Neutralizuje i zabija bakterie dzięki swoim antyseptycznym właściwościom. Na ból gardła zaleca się również stosowanie płukanki przygotowanej z wody, sody i odrobiny soli.

8. Pomaga pozbyć się kamieni nerkowych

<a href=radiopaedia">

radiopaedia

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele czynnikówpowoduje powstawanie bolesnych kamieni w nerkach, ale soda może pomóc utrzymać je w ryzach. Kiedy nerki mają problemy z produkcją wodorowęglanu sodu, którego brak bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie, woda z sodą pomoże uzupełnić jego niedobór, dzięki czemu zapobiega powstawaniu kamieni.

9. Eliminuje zmęczenie

Soda nie tylko leczy dolegliwości, ale również poprawia ogólny stan zdrowia. Badania wykazały, że sportowcy, którzy regularnie spożywają mieszaninę wodorowęglanu sodu są znacznie mniej podatni na zmęczenie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować