×

15 powalających miejsc na świecie wartych odwiedzenia. Zachwycają widokami

Są miejsca na tym świecie, które są tak wspaniałe, że jedyne co można zrobić, to patrzeć i podziwiać z otwartymi ustami.

Przed wami krótka prezentacja właśnie takich lokalizacji. Wiele z nich zapiera dech w piersi i sprawia, że od razu chciałoby się spakować walizki i pojechać w te miejsca!

1. Most nad lodowcem Dachstein w Austrii

© dailymail

To jeden z najwyższych mostów na świecie. Wspaniały widok gwarantuje niezapomniane przeżycia.

2. Pustynia Namib spotyka Ocean Atlantycki

© reddit

Jedna z najbardziej imponujących wydm na świecie. Miejsce, w którym ocean spotyka się z pustynią oferuje prawdziwie magiczny widok.

3. Wyspa Skye, Szkocja

© imgur

Wyspa słynie z imponujących krajobrazów. Piękne góry, zabytkowe zamki i kryształowo czyste jeziora, czego można chcieć więcej?

4. Dwunastu Apostołów, Australia

© imgur

Ciąg wapiennych skał wyrastających z oceanu tuż u wybrzeży Port Campbell został utworzony przez tysiące lat geologicznej działalności oceanów. Zapiera dech w piersi.

5. Pagan, Birma

© wordpress

W starożytnym mieście Pagan można znaleźć wiele buddyjskich świątyni i klasztorów. Jest to ośrodek religijny, ale oferuje krajobraz nie z tego świata.

6. Wzgórze Victorii, Hong Kong

© tapiture

Oferuje wspaniały widok, szczególnie warto zobaczyć panorama miasta nocą. Trudno sobie wyobrazić bardziej imponujący miejski krajobraz.

7. Księżycowy Most, Tajwan

© flickr

Księżycowy most jest główną atrakcją w Tajpej. Jego wyjątkowe umiejscowienie sprawia, że o zmierzchu wydaje się jakby był wykonany z luster.

8. Białe klify, Dover, Anglia

© hdwallfree

Słynne kredowe klify znajdują się u wybrzeży Kent.

9. Język trolla, Norwegia

© yandex

Wspaniały kamienny mostek powstał z wyłamania jednej ze skał. Znajduje się 350 metrów nad ziemią. Jedyna droga prowadzi przez pieszy szlak mający 12 kilometrów, jednak nie da się zaprzeczyć, że warto pokonać ten dystans.

10. Góra Corcovado, Rio de Janeiro, Brazylia

© reddit

To właśnie na jej czubku znajduje się słynny posąg Chrystusa Odkupiciela. Nie tylko można podziwiać figurę z bliska, ale również gwarantuje niesamowitą panoramę miasta.

11. Wyspy Wielkanocne

© flickr

Choć jest to pusty skrawek ziemi utraconej w bezmiarze Oceanu Spokojnego, to widok figur o zachodzie słońca jest warty odwiedzenia tego miejsca.

12. Jaskinia Melissani, Kefalonia, Grecja

© iliketowastemytime

Według greckiej mitologii mieszkały tu nimfy, które kusiły żeglarzy swoją urodą. W dzisiejszych czasach sama jaskinia kusi piękną niebieską wodą.

13. Fjallabaksleid, Islandia

© 500px

Niemożliwe do wymówienia miejsce to trasa wzdłuż łańcucha górskiego, która oferuje niezwykle malownicze widoki. Po drodze możemy również podziwiać lodowiec Mýrdalsjökull.

14. Kilimandżaro, Tanzania

© imgur

Nie bez powodu 40.000 turystów rocznie odwiedza to miejsce. Góra z daleka jest niesamowitą atrakcją, a widok ze szczytu zachwyca jeszcze bardziej.

15. Hotel Cambrian w Alpach, Szwajcaria

© mastermeeting

Widok na piękne Alpy zapiera dech w piersiach. Bajkowe miejsce, idealne na romantyczną podróż.

Może Cię zainteresować