×

15 powalających miejsc na świecie wartych odwiedzenia. Zachwycają widokami

Są miejsca na tym świecie, które są tak wspaniałe, że jedyne co można zrobić, to patrzeć i podziwiać z otwartymi ustami.

Przed wami krótka prezentacja właśnie takich lokalizacji. Wiele z nich zapiera dech w piersi i sprawia, że od razu chciałoby się spakować walizki i pojechać w te miejsca!

1. Most nad lodowcem Dachstein w Austrii

To jeden z najwyższych mostów na świecie. Wspaniały widok gwarantuje niezapomniane przeżycia.

2. Pustynia Namib spotyka Ocean Atlantycki

Jedna z najbardziej imponujących wydm na świecie. Miejsce, w którym ocean spotyka się z pustynią oferuje prawdziwie magiczny widok.

3. Wyspa Skye, Szkocja

Wyspa słynie z imponujących krajobrazów. Piękne góry, zabytkowe zamki i kryształowo czyste jeziora, czego można chcieć więcej?

4. Dwunastu Apostołów, Australia

Ciąg wapiennych skał wyrastających z oceanu tuż u wybrzeży Port Campbell został utworzony przez tysiące lat geologicznej działalności oceanów. Zapiera dech w piersi.

5. Pagan, Birma

W starożytnym mieście Pagan można znaleźć wiele buddyjskich świątyni i klasztorów. Jest to ośrodek religijny, ale oferuje krajobraz nie z tego świata.

6. Wzgórze Victorii, Hong Kong

Oferuje wspaniały widok, szczególnie warto zobaczyć panorama miasta nocą. Trudno sobie wyobrazić bardziej imponujący miejski krajobraz.

7. Księżycowy Most, Tajwan

Księżycowy most jest główną atrakcją w Tajpej. Jego wyjątkowe umiejscowienie sprawia, że o zmierzchu wydaje się jakby był wykonany z luster.

8. Białe klify, Dover, Anglia

Słynne kredowe klify znajdują się u wybrzeży Kent.

9. Język trolla, Norwegia

Wspaniały kamienny mostek powstał z wyłamania jednej ze skał. Znajduje się 350 metrów nad ziemią. Jedyna droga prowadzi przez pieszy szlak mający 12 kilometrów, jednak nie da się zaprzeczyć, że warto pokonać ten dystans.

10. Góra Corcovado, Rio de Janeiro, Brazylia

To właśnie na jej czubku znajduje się słynny posąg Chrystusa Odkupiciela. Nie tylko można podziwiać figurę z bliska, ale również gwarantuje niesamowitą panoramę miasta.

11. Wyspy Wielkanocne

Choć jest to pusty skrawek ziemi utraconej w bezmiarze Oceanu Spokojnego, to widok figur o zachodzie słońca jest warty odwiedzenia tego miejsca.

12. Jaskinia Melissani, Kefalonia, Grecja

Według greckiej mitologii mieszkały tu nimfy, które kusiły żeglarzy swoją urodą. W dzisiejszych czasach sama jaskinia kusi piękną niebieską wodą.

13. Fjallabaksleid, Islandia

Niemożliwe do wymówienia miejsce to trasa wzdłuż łańcucha górskiego, która oferuje niezwykle malownicze widoki. Po drodze możemy również podziwiać lodowiec Mýrdalsjökull.

14. Kilimandżaro, Tanzania

Nie bez powodu 40.000 turystów rocznie odwiedza to miejsce. Góra z daleka jest niesamowitą atrakcją, a widok ze szczytu zachwyca jeszcze bardziej.

15. Hotel Cambrian w Alpach, Szwajcaria

Widok na piękne Alpy zapiera dech w piersiach. Bajkowe miejsce, idealne na romantyczną podróż.

 

Wybrane dla Ciebie

15 miast jak z bajki, które oparły się destrukcyjnej sile upływającego czasu

Są takie miasta na ziemi, które sprawiają wrażenie jakby czas już dawno stanął tam w miejscu. One zachwycają przyjezdnych nietypową zabudową i wyjątkową atmosferą. Tam można spokojnie odpocząć i zapomnieć na chwilę o codziennym życiu. 1. Cinque Terre To właściwie pięć malowniczych miasteczek położonych na riwierze liguryjskiej (zachodnie Włochy). Dwa najbardziej urokliwe to Manarola i […]

gruner see

Niezwykłe miejsce tylko latem staje się rajem dla nurków! Wtedy ławki i ścieżki są pod wodą

W austriackiej Styrii kryje się przyrodniczy cud natury. To zielone jezioro, które w zależności od pory roku zmienia swój wygląd. Dla urlopowiczów i nurków Jezioro Grüner See leży u stóp gór Hochshwab. Urzeka malowniczym umiejscowieniem oraz szmaragdowym odcieniem wody. Chętnie odwiedzają go turyści, wczasowicze, a także… nurkowie. Wiosenne podtopienia Jezioro słynie z dużych wahań poziomu […]

17 tajemniczych zakątków na naszej planecie, o których nie wspominają przewodniki turystyczne

Istnieją turyści znudzeni podziwianiem zabytków opisanych w popularnych przewodnikach. Szukają czegoś nowego i ekscytującego. Na świecie istnieją jeszcze tajemnicze miejsca i spektakularne zabytki, które zapierają dech w piersiach oraz na dłuższą chwilę odbierają mowę. 1. Zaślubiny we wnętrzu pantofelka W mieście Budai (Tajwan) znajduje się osobliwa świątynia. Wygląda jak pantofelek na obcasie i wykonana została […]

Dziura w ziemi to tak naprawdę wrota do podziemnego miasta. Jest tu kościół i biblioteka!

Biorąc pod uwagę, jak wielki i zróżnicowany jest nasz piękny świat, nic dziwnego, że ludzie wymyślili tyle fascynujących sposobów na życie. Wydawałoby się, że słyszeliśmy o wszystkim. Jednak później natknęliśmy się na Coober Pedy w południowej Australii. Początkowo było to miasto górnicze zajmujące się wydobyciem opali. Jednak, gdy zobaczycie krajobraz bez skazy, zapytacie „jakie miasto”? […]