×
Wirtualna Polska

Ma zaledwie 11 lat, a już nazywają go nowym Michałem Aniołem. Ten chłopak ma talent!

Na razie imię Kareem Waris Olamilekan, nie jest jeszcze znane, ale już za kilka lat może się to zmienić. Kareem to 11-latek z Nigerii, który zwrócił uwagę międzynarodowych mediów swoimi niesamowitymi umiejętnościami artystycznymi. Jak na swój wiek chłopiec jest bardzo utalentowany, dlatego też nie moglibyśmy o nim nie napisać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Talent chłopca docenił nawet francuski prezydent Emmanual Macron, który jest zachwycony swoim realistycznym portretem, który w 2 godziny namalował Kareem

<a href=shared.com
">

shared.com

Chłopiec stworzył portret prezydenta Francji podczas ostatniej wizyty polityka w Nigerii. Mimo tego, że Kareem zdobył rozgłos w zeszłym tygodniu, to swoimi umiejętnościami dzielił się ze światem już w zeszłym roku. Od 2017 roku chłopiec publikuje swoje prace na Instagramie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sam mówi, że rysunkiem zaczął interesować się w wieku 6 lat, jednak dopiero dwa lata później jego umiejętności były na tyle wysokie, że zdecydował się pochwalić swoimi pracami z innymi.Kareem używa głównie ołówków oraz węgla drzewnego. Specjalizuje się w fotorealistycznych dziełach inspirowanych otaczającym go światem. Chłopiec rysuje również bohaterów z komiksów i kreskówek, aby wywołać uśmiech u swoich młodszych przyjaciół.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kiedy 11-latek powiesił swoje prace w niewielkim warsztacie w jednej z najbiedniejszych dzielnic miasta Lagos, nauczyciele chłopca liczyli na to, że pewnego dnia Kareem stanie się znanym artystą.

Dyrektor szkoły do której uczęszcza chłopiec, uważa że talent tego malca jest ogromny i już można nazwać go artystą na miarę Michała Anioła

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Póki co chłopiec stale się rozwija i chciałby, aby pewnego dnia jego prace znalazły się w muzeum.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.