×

Pielęgnacja dłoni – 7 ważnych kroków do zachowania młodego wyglądu rąk

Każda kobieta wie jak bardzo ważna jest pielęgnacja dłoni – to właśnie po nich widać upływ czasu! Na twarz możemy nałożyć makijaż, zbędne kilogramy możemy zasłonić ubraniami, jednak po dłoniach zawsze widać ile mamy lat. Co robić aby zachować młody wygląd dłoni? Jaką pielęgnację stosować?

Pamiętaj, że naszymi dłońmi robimy wszystko – zmywamy naczynia, nosimy ciężkie rzeczy, podrażniamy je chemikaliami, wysokimi temperaturami czy twardymi teksturami… Na szczęście kilka cennych porad pomoże Ci odzyskać piękno dłoni!

Pielęgnacja dłoni – #1 unikaj zbyt wysokiej temperatury

pielęgnacja dłoni - mycie naczyń
freepik.com

Przede wszystkim warto pamiętać o kilku podstawowych błędach, które popełniamy w codziennej pielęgnacji dłoni. Jeśli myjesz ręce lub naczynia, pamiętaj, że temperatura wody nie powinna być zbyt wysoka. Z pewnością zgodzisz się, że w zimie nie ma nic przyjemniejszego niż gorąca kąpiel, ale przyspieszają one proces starzenia się skóry.

#2 Odpowiednia ilość oświetlenia

pielęgnacja dłoni - oświetlenie
freepik.com

Zarówno światło słoneczne jak i światło z lamp może być szkodliwe dla wrażliwej skóry dłoni. Lepiej unikaj solarium oraz lamp do manicure’u hybrydowego.

Pielęgnacja dłoni – #3 Lateksowe rękawiczki

pielęgnacja dłoni - lateks
freepik.com

Mogłoby się wydawać, że lateksowe rękawiczki, które chronią nas przed chemikaliami oraz pomagają nam zabezpieczyć manicure, mogą nieść ze sobą więcej złego niż myślisz. Wszystko ze względu na fakt, iż lateks uczula, a w reakcji z różnymi środkami czyszczącymi może nawet podrażnić skórę. Oczywiście warto chronić swoje dłonie rękawiczkami ale najlepiej postawić na te, które nie zawierają lateksu.

#4 Mydełka antybakteryjne i produkty do dezynfekcji rąk

pielęgnacja dłoni - żele antybakteryjne
freepik.com

Podczas wyjazdów nie ma nic lepszego niż malutkie żele do dezynfekcji rąk. Niestety wiele z nich ma w swoim składzie głównie alkohol, który wysusza skórę dłoni. Z drugiej strony, coraz częściej można spotkać produkty, które szukają lepszych rozwiązań i niemal całkowicie wyeliminowały alkohol ze swoich produktów. Najważniejsze to czytać skład produktu! Na skład zwróć także uwagę przy wyborze mydeł antybakteryjnych czy past do zębów – wiele z nich zawiera triklosan czyli środek chemiczny, który podrażnia skórę.

Pielęgnacja dłoni – #5 Złe kremy do rąk

pielęgnacja dłoni - kremy
freepik.com

Stosowanie kremów nawilżających jest bardzo ważne, ale dobrze jest używać tych, ze sprawdzonym składem. Wybierając produkt nie bierz pierwszego lepszego, który znajdziesz na półce, lecz sprawdź czy nie zawiera on np. ropy naftowej! Często producenci dodają ją do swoich produktów, co może wywołać reakcję alergiczną.

#6 Uważaj na lanolinę

Znajdujesz ją w produktach kosmetycznych takich jak szampony, odżywki do włosów czy kremy do rąk. Lanolina może powodować alergię i podrażnienia skóry, jednak jeśli do tej pory jej używałaś i nie zauważyłaś, żadnych problemów, możesz odetchnąć z ulgą.

Pielęgnacja dłoni – #7 Manicure

pielęnacja dłoni - manicure
freepik.com

Każda z nas chce mieć piękne paznokcie i kolorowy manicure, jednak umawiając się na wizytę do salonu warto sprawdzić jak sterylizowany jest sprzęt. Jeśli widzisz, że używane są cążki, które nie zostały wyjęte ze sterylnego opakowania, możesz zapytać kiedy były sterylizowane. Każde narzędzie powinno być wyciągane przy Tobie, abyś miała pewność, że jest czyste. Ostrożności nigdy za wiele, nigdy nie wiadomo czy cążki nie spadły na ziemie lub czy osoba przed Tobą nie miała problemów ze skórą. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na stosowane kosmetyki tj. peelingi, kremy oraz oczywiście lakiery.

A Ty jak dbasz o swoje dłonie? Podziel się z nami swoimi sposobami na piękne ręce!

To może Cię zainteresować:

1) Golenie okolic bikini wymaga odpowiedniej metody. Dzięki niej zapobiegniesz wrastaniu włosów

2) 13 aptecznych produktów poniżej 20 złotych, które są lepsze od luksusowych kosmetyków

3) 13 zaskakujących zastosowań aspiryny, o których wiedzą nieliczni. Pomaga nie tylko na ból głowy

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij