Kategorie GenialneModa

Pierwszy sklep Zalando z odzieżą używaną. W Zircle kupisz ubrania do 30 zł

Ile miesięcznie wydajesz pieniędzy na zakup nowych ubrań? Czy kupując ciuchy zastawiasz się jak zostały wyprodukowane, jak pozyskano materiał z którego ono jest wykonane i czy ta cena faktycznie jest adekwatna do jakości? Moda rządzi się swoimi prawami, jednak branża tekstylna nie musi ciągle kojarzyć się z negatywnym wizerunkiem pod względem ekologii. Z takiego założenia być może wychodzi marka Zalando, która zdecydowała się na radykalny krok w sprzedaży ubrań i otworzyła Zircle.

Gdy większość sklepów zamyka swoje placówki stacjonarne i przenosi się tylko do internetu, jedna z najpopularniejszych platform do kupowania ubrań online, postanowiła otworzyć sieć sklepów stacjonarnych. Najciekawsze jest jednak to, że marka Zalando będzie sprzedawała ubrania z drugiej ręki, a ich cena nie przekroczy więcej niż 30 zł!

instagram.com/zircleberlin

Zalando sprzedaje używane ubrania i w sklepie stacjonarnym

instagram.com/lovefmd

Celem tego działania jest poznanie oczekiwań klientów oraz tworzenie rozwiązań, które będą odpowiadały na ich potrzeby. Pierwszy sklep stacjonarny z używanymi ubraniami otwarto przy Alexanderplatz w Berlinie. Zircle – bo tak właśnie nazywa się second hand, sprzedaje ubrania za trzy, pięć lub siedem euro. Wszystkie ciuchy trafiają do Zircle od klientów Zalando, którzy poprzez pośrednictwo aplikacji Wardrobe, sprzedają swoje ubrania innym internautom lub wymieniają je na vouchery. Kiedy firma pozyska ubrania, te przechodzą selekcję, a następie lądują na półki i wieszaki w Zircle.

instagram.com/zircleberlin

Projekt Zalando ma za zadanie sprawdzić czy ludzie są zainteresowani nadawaniem drugiego życia ubraniom, a także czy dbają o ekologię i minimalizację odpadów. Póki co pierwszy sklep jest pewnego rodzaju testem dotyczącym tych zagadnień. Jeśli Zircle będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, istnieje prawdopodobieństwo, że powstanie więcej sklepów z używaną odzieżą od Zalando.

instagram.com/zircleberlin

Jak Ci się podoba taki pomysł? Jak często kupujesz ubrania w second handach? Czy gdyby sklepy Zircle byłby dostępne w Polsce korzystałabyś z nich?

? Zobacz także:

1) 11 genialnych odzieżowych trików, które każda kobieta powinna znać

2) Dlaczego kubki w Starbucksie są podpisywane? Powód Cię zaskoczy

3) Converse stawia na uprecykling. Nowy model butów tworzą ze starych jeansów

Źródło i fotografie: facebook.com