×
Wirtualna Polska

Piloci, gdy latają prywatnie zawsze wybierają te miejsca. Są najwygodniejsze

Wybór miejsca w samolocie decyduje nieraz o tym czy dany przelot będziemy wspominali miło, czy jako mało przyjemną przygodę, o której będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Które miejsca są najlepsze, a od których powinieneś trzymać się z daleka? Odpowiemy tutaj na wszystkie wątpliwości w tym temacie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Miejsca w samolocie różnią się swoją wygodą, obecnością lub brakiem okna, a także ilością miejsca, które ma się na nogi. Jeśli ktoś lata po kilka razy miesięcznie samolotami, to bardzo często doskonale już wie „jak się ustawić”, ale dla całej reszty ludzi jest to nieraz wyzwanie.

Jakie miejsca w samolocie najlepiej wybrać w trosce o swój komfort?

Spora część osób wie, że najgorszymi miejscami, jakie można wybrać są te znajdujące się na ogonie samolotu. Jeśli tam usiądziesz to narażasz się najmocniej na następstwa wszelkich turbulencji. Dodatkowo fotel jest przechylony tam tak mocno, że potęguje to wrażenie, jakby się cały czas spadało. Zdaniem większości ludzi i ekspertów najlepszymi miejscami są te znajdujące się w centrum samolotu – na wysokości skrzydeł. Tam jest najstabilniej i najmniej tez odczuwa się wszelkie turbulencje. Jest jednak też grupa ludzi, która mimo to preferuje miejsca znajdujące się całkiem z przodu. Minimalizują one bowiem wrażenie ciągłego spadania. A poza tym zwykle jest tam blisko ktoś z obsługi samolotu, kto może się w razie jakichkolwiek problemów nami zająć.

miejsca w samolocie, fot. getty images

miejsca w samolocie, fot. getty images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Morskie organy nucą muzykę fal, którą tworzą woda i wiatr chorwackiego wybrzeża przez cały rok!

Ale to nie wszystko. Zdaniem wielu ekspertów lotniczych w większości samolotów pasażerskich lepsze są miejsca znajdujące się po lewej stronie samolotu. Można się tam lepiej oprzeć o ścianę (jeśli znajdujemy się koło niej) i z reguły mamy tez odrobinkę więcej przestrzeni w centymetrach, bo tak samoloty pasażerskie są z reguły projektowane. Warto ponadto wiedzieć, że miejsca przy oknie z reguły mają oznaczenia zakończone literką „A” lub „F”. Ponadto w większości samolotów warto jest unikać rzędu 10 i 11, ponieważ w tych rzędach nie ma zwykle okien (albo są one ślepe).

miejsca w samolocie, fot. getty images

miejsca w samolocie, fot. getty images

 

Może cię również zainteresować: 10 zabytków światowej klasy mających brata bliźniaka. Prezentują się równie spektakularnie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak przygotować koszulki do spakowania żeby zajmowały mniej miejsca

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować