×
Wirtualna Polska

Powstały pierwsze przenośne pisuary dla kobiet. Korzystanie z toalety będzie krótsze

Koniec ze zdaniem „w męskiej zawsze jest krótsza kolejka” czy „faceci mają łatwiej”. Powstają pierwsze pisuary dla kobiet, które ułatwią nam opróżnienie pęcherza w miejscu publicznym.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ile razy mówisz sobie, że skorzystanie z toi-toi’a podczas imprezy plenerowej to ostateczność? Wybierając się na piknik rodzinny czy festiwal w plenerze pewnie wiesz, że jedyną opcją na skorzystanie z toalety to właśnie pójście do ciasnej, plastikowej budki. Jeśli masz szczęście, może uda Ci się upolować papier! Zazwyczaj jednak w tzw. „tojkach” go nie ma. Dodatkowo jest ciemno i raczej fiołkami nie pachnie… Każdy kto choć raz musiał skorzystać z przenośnej toalety dobrze wie o czym mówię!

Pisuary dla kobiet mają skrócić czas korzystania z toalety z 3 minut do 30 sekund

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O ile korzystanie z toi – toi’a może nie być większym problemem dla facetów, to kobiety zawsze muszą rozpracować specjalną strategię, aby nie dotknąć zbyt wielu obrzydliwych rzeczy w kabinie, aby nie pobrudzić ubrań i przede wszystkim – aby dobrze trafić w śmierdzącą otchłań toi – toi’a. Tak, jeśli zastanawiacie się dlaczego kobietom zawsze schodzi dłużej w toalecie, to właśnie to może być powodem. Aby niesprawiedliwości było zadość, dodatkowo na masowych imprezach plenerowych mężczyźni bez problemu mogą skorzystać z przenośnych pisuarów. I już można tracić nadzieję i twierdzić, że nikt w tej kwestii nie pomyślał o kobietach, jednak nic bardziej mylnego! Właście powstają pierwsze pisuary dla kobiet.

<a href=instagram.com/lapee_dk">

instagram.com/lapee_dk

Zobacz także: Ekologicznie na festiwalu muzycznym? Te imprezy masowe działają na rzecz planety

Pisuary dla kobiet to pomysł dwójki projektantów z Kopenhagi – Giny Périer oraz Alexandra Egebjerg’a. Designerzy chcą swoim projektem pomóc dziewczynom i kobietom w wygodny sposób załatwić swoje potrzeby. Lapee, bo tak nazywa się pisuar dla kobiet przetestowano na duńskim festiwalu Roskidle. Na terenie miasteczka umieszczono 48 różowych pisuarach, z których skorzystało blisko 130 tysięcy uczestniczek.

<a href=instagram.com/lapee_dk">

instagram.com/lapee_dk

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Według twórców Lapee jest bardziej wydajne niż tradycyjne toi – toi’e. Jak obiecują pomysłodawcy, różowe pisuary skracają czas korzystania z toalety z 3 minut do 30 sekund! To zdecydowanie dobrzy plus, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że na imprezach masowych zwykle tracimy cenny czas w kolejkach do toalety, gdy w tym czasie moglibyśmy śmiało bawić się na koncertach lub warsztatach plenerowych. Lapee zapewnia kobietom czystsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

<a href=instagram.com/lapee_dk">

instagram.com/lapee_dk

Co ważne pisuary dla kobiet są tak skonstruowane, żeby każda z dziewczyn mogła bez problemu zrobić siku, a przy tym nie stresować się wzrokiem przypadkowych gapiów. Lapee pozwala schować się za różową ścianką, pozostając poza zasięgiem wzroku przechodniów, a otwarty kształt zapewnia sprawność i funkcjonalność, przy pełnym zachowaniu prywatności.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Póki co nie wiadomo kiedy różowe pisuary dla kobiet pojawią się w Polsce, ale miejmy nadzieję, że ten projekt wkrótce zawita także na imprezach plenerowych w naszym kraju!

<a href=instagram.com/lapee_dk">

instagram.com/lapee_dk

Co myślisz o pomyśle duńskich projektantów? Korzystałabyś z pisuarów dla kobiet, gdyby pojawiły się w Polsce?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować