×
Wirtualna Polska

Naukowcy udowadniają, że zjedzenie pizzy na śniadanie to zdrowszy wybór niż płatki

To chyba najlepsza rzecz, którą dzisiaj usłyszysz! Według dietetyczki Chelsey Amer zjedzenie pizzy na śniadanie jest o wiele zdrowsze niż miseczka płatków na mleku. Zdziwiona? Już spieszę z odpowiedzią jak w ogóle jest to możliwe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mniej kalorii, więcej radości

Wiadomo, że jedzenie uszczęśliwia i koi nerwy, a spożycie czegoś niezdrowego raduje nas jeszcze bardziej. Dlatego też z pewnością ucieszysz się, że pewna dietetyczka z Nowego Jorku udowodniła, że zjedzenie pizzy na śniadanie wcale nie jest takim złym pomysłem. Co więcej, jej tezę poparli także naukowcy!

Okazuje się, że płatki na mleku mają taką samą kaloryczność co przeciętnej wielkości kawałek ciasta z sosem pomidorowym i kilkoma dodatkami. Teoretycznie to zdrowsze śniadanie, nie jest wcale tak sycące jak pizza, przez co niedługo po zjedzeniu płatków znów czujemy się głodni. Dodatkowo, naczynie wypełnione mlekiem i musli czy cornflakes’ami, zawiera ponad połowę dziennej dawki cukru, która zalecana jest dla osoby dorosłej! To oznacza, że kiedy nasza pociecha zjada na śniadanie płatki, już o poranku dostarcza swojemu organizmowi za dużo cukrów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kalorie to nie wszystko

via GIPHY

Oczywiście nie samymi kaloriami człowiek żyje dlatego też najważniejsza jest równowaga pomiędzy wartościami odżywczymi, a kaloriami. Płatki śniadaniowe z pewnością zawierają więcej cukrów niż pizza, z kolei druga propozycja śniadania ma więcej tłuszczy, węglowodanów i białka. Mimo to dostarczenie z samego rana, takich składników organizmowi spowoduje, że energia z posiłku będzie wolniej się uwalniać, a dzięki temu dłużej będziemy czuć uczucie nasycenia.

Pizza na śniadanie, czy to aby na pewno zdrowe?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Post udostępniony przez @mynatab

Codzienne spożywanie takiej formy śniadania z pewnością nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego też nie powinno traktować się pizzy jako pełnowartościowego posiłku, idealnego na poranny posiłek. Mimo to od czasu do czasu, nie zaszkodzi zjedzenie kawałka tego włoskiego placka, zwłaszcza że można go przygotować samemu lub wybrać różne dodatki. Ważne jest, aby z samego rana dostarczyć swojemu organizmowi białko, węglowodany oraz błonnik. Zamiast płatków czy pizzy warto postawić na owsiankę z orzechami i owocami.

To co? Kto jutro je pizze na śniadanie? 🙂

via GIPHY

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować