×
Wirtualna Polska

Mikstura z 2 składników pomoże Ci pozbyć się plam starczych. Prosty i naturalny sposób!

Każdy z nas na swojej skórze ma te brązowe plamki, które powszechnie nazywane są plamami starczymi. Z wiekiem te ślady mają tendencję do powiększania się i rozprzestrzeniania i z pewnością możesz je znaleźć na swojej twarzy, rękach, nogach lub tułowiu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czas jest bezlitosny dla urody i nikt nie lubi sobie uświadamiać, że się starzejemy, dlatego też pewnie zastanawiasz się czy istnieje jakiś prosty sposób, który pomoże w usunięciu plam starczych. Okazuje się, że istnieje i wcale nie musi wiązać się z kosztownymi zabiegami w specjalistycznych salonach kosmetycznych!

Skąd w ogóle biorą się te brązowe plamy?

<a href=magdalenajaglarz.pl">

magdalenajaglarz.pl

Już wiesz, że są to plamy, które pojawiają się na ludzkim ciele z wiekiem, ale czy wiesz jakie są powody ich wczesnego występowania? Przede wszystkim plamy są skutkiem nadmiernego eksponowania swojego ciała na światło słoneczne i promienie UV. Plamy są zdecydowanie bardziej widoczne po spędzonym na plaży urlopie lub częstych wizytach na solarium. Związane jest to z procesem melaniny, która odpowiedzialna jest za opaleniznę i ściemnianie skóry. Kiedy opalenizna już zejdzie, a plamy wciąż pozostaną może to oznaczać, że melanina na tych obszarach była nadaktywna.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czy plamy starcze są niebezpieczne?

<a href=neonia.com.pl">

neonia.com.pl

Prawda jest taka, że plamy starcze mogą być niebezpieczne, jednak nie należy panikować. Plama może być groźna, gdy:

– jest ciemniejsza niż pozostałe,
– wokół występuje brunatna otoczka,
– ciągle się zmienia, powiększa,
– jest czerwona i bardzo wrażliwa.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub dermatologiem. Aby mieć stuprocentową pewność, że Twoje plamy nie są rakowe warto regularnie się badać!

Jak pozbyć się plam starczych?

<a href=youtube.com">

youtube.com

Jeśli wiesz, że jest to zwykła plama starcza, a nie taka która stale się zmienia, możesz usunąć ją w prosty sposób. Wystarczy, że z dwóch składników stworzysz miksturę, którą następnie zaaplikujesz na swoją skórę. Te dwa składniki to sok z cebuli oraz ocet jabłkowy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Cebula zawiera przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki, szczególnie w górnych warstwach skóry, dlatego sok z cebuli jest tak skuteczny w usuwaniu bliznowców. Z kolei ocet jabłkowy zawiera alfa-hydroksykwasy, które pomagają usuwać martwe warstwy skóry.

Instrukcja:

1. Pokrój świeżą cebulę i wrzuć ją do worka strunowego.
2. Zgnieć cebulę na płaskiej powierzchni, a umieść ją w blenderze.
3. Zblenduj na jednolitą masę cebulę z 1/2 szklanki octu jabłkowego.
4. Namocz płatek kosmetyczny w mieszaninie i nałóż na plamy starcze. Rób tak codziennie przez 2 do 4 tygodni, aż zobaczysz pierwsze rezultaty.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Chociaż nie jest to jednodniowe rozwiązanie i na efekty trzeba chwilę poczekać, to jest ono całkowicie naturalne, niedrogie i proste.

Co robić aby nie mieć plam starczych?

Nie ma skutecznej metody, która uchroni ludzkie ciało przed plamami starczymi, jednak mniejsze nasłonecznienie na pewno sprawi, że będą pojawiać się one znacznie później. Używaj kremów z filtrem i zasłaniaj wrażliwe miejsca – nawet w zimie możesz dostać poparzeń słonecznych, dlatego nie lekceważ słońca i stosuj odpowiednie kosmetyki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować