×
Wirtualna Polska

Planujesz nocleg w hotelu? Istnieją pewne niepisane zasady, o których powinieneś wiedzieć

Wiele osób jadąc na wakacje tak naprawdę nie wie, jak zachować się w hotelu. Co można, a czego nie wypada robić? Warto to wiedzieć wcześniej. W obiektach tego typu panuje wiele niepisanych obyczajów i norm, których lepiej przestrzegać. Inaczej mogą patrzeć na ciebie jak na niecywilizowanego dzikusa. Zapoznamy cię z wszystkimi takimi zasadami, o których mogłeś do tej pory nie wiedzieć.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zasady, które przytoczymy, dotyczą głównie korzystania z pokoi hotelowych — to właśnie w związku z nimi goście hotelowi popełniają najwięcej faux-pas. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, gdzie coś odłożyć, czy powinieneś po wyprowadzeniu się zamknąć okna, itp., to rozjaśnimy wszelkie twoje wątpliwości.

Jak zachować się w hotelu?

Oto najważniejsze niepisane zasady, które warto znać.

  • zużyte ręczniki rzucaj na podłogę w łazience

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To jedna z najważniejszych niepisanych, a jednocześnie przez bardzo wiele osób nieznanych zasad. Dlatego wiele obiektów od jakiegoś czasu zamieszcza informację o tym gdzieś w łazience. Jednak nie zawsze tak jest i czasem możesz się zastanawiać, dlaczego jeden ze zużytych ręczników został przez obsługę zabrany, a inny nie. W każdym z hoteli na całym świecie panuje zasada mówiąca, że zużyte ręczniki, które obsługa ma wymienić, powinieneś rzucać na podłogę w łazience. Te zaś, które obsługa ma zostawić, możesz pozostawiać w jakimkolwiek innym miejscu (np. na wieszaku).

jak zachować się w hotelu, fot. gettyimages

jak zachować się w hotelu, fot. gettyimages

 

Może cię również zainteresować: Jest jeden powód, dla którego na podłogach w hotelu są wykładziny

  • nie ściel łóżka po opuszczeniu pokoju

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W momencie gdy opuszczasz pokój, nie ma najmniejszego sensu, abyś ścielił łóżko. Obsługa hotelu i tak będzie musiała je w całości przebrać i dokładnie sprawdzić, czy czegoś nie zostawiłeś, np. pod kołdrą. Ścielenie jest może miłym gestem, ale jest kompletnie pozbawionym sensu.

  • co z napiwkami? Zostawiać czy nie? Jak wysokie?

W tym przypadku nie ma jednej uniwersalnej zasady i zależy to zawsze od danego kraju. Panuje dość powszechne przekonanie, że wszędzie powinno się pozostawiać napiwki obsłudze hotelowej, ale np. w niektórych krajach Azji jest to uważane wręcz za obraźliwe. Jeśli chcesz wiedzieć, czy powinieneś zostawić napiwek, czy nie, to zawsze powinieneś to sprawdzić przed wyjazdem do danego miejsca, bo normy kulturowe bywają tutaj bardzo różne.

jak zachować się w hotelu, fot. gettyimages

jak zachować się w hotelu, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

  • czy zostawiać otwarte okna po opuszczeniu pokoju?

Zdecydowanie tak. Jeżeli na zewnątrz nie panują ujemne temperatury czy jakieś anomalie pogodowe, to zdecydowanie powinieneś przy opuszczaniu pokoju zostawić otwarte okna. Obsługa obiektu ten prosty gest z pewnością doceni.

 

Może cię również zainteresować: Hotelarze zdradzili, co robią z niezużytymi przez gości kostkami mydła i żelami w buteleczkach

Jak przygotować koszulki do spakowania, żeby zajmowały mniej miejsca?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować