×

6 cennych porad, dzięki którym Twój brzuch będzie płaski bez męczenia się na siłowni

Kto by nie chciał płaskiego brzucha? Wiadomo! Marzenie każdego, ale nie takie proste do osiągnięcia. Trenerzy powiedzą Ci, że nie ma czegoś takiego jak redukcja tylko tłuszczu z brzucha. Oczywiście będą polecać zdrową i zbilansowaną dietę i ćwiczenia. To wszystko prawda, ale są produkty, dzięki którym osiągniesz cel znacznie szybciej niż może Ci się to wydawać!

„Oponka” jest najbardziej kłopotliwa, ponieważ ciężko ją zrzucić. Ale czy wiesz dlaczego ją masz? Jest związana ze stanem zapalnym w żołądku, może także świadczyć o wysokim poziomie cholesterolu, chorobach serca i cukrzycy. Trzeba mieć to pod kontrolą, bo jak widać ten zalegający tłuszczyk może być niebezpieczny dla zdrowia. Według badań, osoby z prawidłową masą ciała, ale z większą masą tłuszczową wokół brzucha, mają niestety większą szansę na to, że umrą wcześniej. Ale kochani, nie ma potrzeby do paniki. Należy po prostu zwracać uwagę na to, co ląduje na talerzu i jak często i regularnie ćwiczymy. Pamiętaj, że nic nie da zrobienie 100 brzuszków, gdy będziesz jeść fast-foody. Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to zawsze połączenie kilku czynników. Wtedy jesteś w stanie szybko poczuć się lepiej i zrzucić zalegający tłuszcz.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać płaski brzuch, o którym zawsze marzyłeś:

1. Śródziemnomorska dieta

W przeprowadzonym w 10 europejskich państwach badaniach potwierdzono, że dobór składników według tej diety może doprowadzić do zmniejszenia oponki. Zawiera dużo roślin strączkowych, warzyw, owoców, zbóż, orzechów, ryb i owoców morza. Mało w niej mięsa i produktów mlecznych. Ograniczyć należy także spożywanie alkoholu i postawić na 'dobre’ tłuszcze np. oliwę z oliwek.

2. Stawiaj na jedzenie, po którym nie będziesz czuć się jak balon

Oprócz holistycznego, zrównoważonego planu diety, istnieje też wiele produktów, które mogą pomóc w redukcji tłuszczu w obrębie jamy brzusznej:

Owies
Wykazano, że pomaga w regulacji metabolizmu wątroby i działa osłonowo. Może przyczynić się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej i otyłości oraz poprawę funkcjonowania wątroby.

Białko
Podczas badania obserwowano osoby na diecie o obniżonej zawartości tłuszczu i okazało się, że ci, którzy mieli więcej białka stracili 2x zalegającej tkanki w jamie brzusznej w porównaniu do tych, którzy mieli więcej węglowodanów. Co ma najwięcej białka? Soczewica, ryby, jogurty, komosa ryżowa i fasola.

Herbata
Filiżanka herbaty w godzinach porannych to dobry wybór! Związki polifenolowe i katechiny zmniejszają masę ciała i stymulują rozkład tłuszczu w wątrobie. W licznych badaniach udowodniono, że regularne picie herbat może pomóc w walce z otyłością.

Wiśnie
Antocyjany, zawarte w niektórych owocach, to naturalny barwnik, który dodatkowo może wpływać na metabolizm i stan zapalny. Badania na zwierzętach wykazały, że wiśnie pomagają walczyć ze zbędnymi kilogramami.

Jogurt
To doskonała przekąska między posiłkami. Jedno z badań pokazuje, że osoby na diecie, które jadły więcej jogurtów, szybciej traciły masę mięśniową – straciły 81% więcej tłuszczu z brzucha, niż ci, którzy nie mieli w diecie tego produktu.

Krwista pomarańcza
Oprócz tego, że zawierają flawonoidy, karotenoidy i witaminę C mają także wysoką zawartość antocyjanów, które są przydatne w zwalczaniu otyłości. Badania wykazały, że sok z tej pomarańczy może zmniejszyć tłuszcz nawet o 50%.

3. Ajurwedyjskie uderzenie mocy

Według Ajurwedy pokarmy słone, tłuste, bardzo słodkie prowadzą do zachwiania równowagi w systemie. Aby rozwiązać ten brak stabilizacji, redukuje się tłuszcz ziołami, czarnym pieprzem, chitraką i cibora. Pomożesz przyspieszyć trawienie i spalenie.

4. Ćwiczenia

Badacze porównujący efekty ćwiczeń aerobowych (spacery, pływanie, gra w tenisa, taniec itp), ćwiczeń czynnych z oporem (pompki) i ćwiczeń interwałowych, stwierdzili, że najlepiej w przypadku walki z oponką, sprawdzają się treningi interwałowe. Istnieją również dowody, że wysoka intensywność ćwiczeń działa lepiej niż trening o niższej intensywności.

5. Wzmocnienie

Ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie tułowia, także pomagają uzyskać płaski brzuch. Garbienie się i zła postawa ma także negatywny wpływ na wygląd!

6. Stwórz kaloryfer dzięki jodze

Pomocna jest szczególnie pozycja kobry i łuku. Dzięki temu, jak ułożone jest w nich ciało, rozciągasz mięśnie brzucha i nadajesz im kształt o jakim marzysz. Wykonuj ćwiczenia starannie i zawsze upewniaj się, że robisz je prawidłowo.

Wszystkie te rady pozwolą Ci osiągnąć płaski brzuch. Nie musisz wydawać pieniędzy na kosztowne zabiegi. Wystarczą chęci i konsekwencja, które razem pozwolą Ci osiągnąć wymarzony efekt.

Może Cię zainteresować