×

Twoje dziecko pokocha masę balonową! Oto sposób jak zrobić ją samemu

Zrobienie domowej roboty plasteliny to świetny pomysł na spędzenie czasu razem ze swoją pociechą. W internecie jest pełno przepisów, które zawierają boraks, minerał wykorzystywany w środkach antyseptycznych, przeciwgrzybiczych i owadobójczych. Większość rodziców nie chciałaby, aby ich pociecha trzymała w rękach przedmiot, który wykonany jest z takiej substancji, dlatego w tym artykule dowiesz się jak wykonać plastelinę bez używania boraksu!

Zdarza się, że dziecko ma alergię na boraks lub ma otwarte rany na dłoniach (np. skaleczenia). Wtedy należy unikać mas, zawierających w swoim składzie sól oraz wspomniany wcześniej minerał. Ten przepis nie zawiera żadnych z tych dwóch elementów, dodatkowo sprawi, że otrzymana plastelina (tzw. „slime”) będzie wyjątkowo rozciągliwa.
youtube.com

Potrzebne składniki:

– pianka lub żelu do golenia (2 łyżki),
– klej w płynie (2 łyżki),
– szczypta proszku do pieczenia,
– płyn do mycia naczyń (lub mydło w płynie)
– płyn do szkieł kontaktowych,
– płynny barwnik spożywczy.

Sposób przygotowania:

youtube.com

Krok 1: Do miski wlej 2 łyżki kleju w płynie oraz 2 łyżki pianki do golenia, a następnie wymieszaj całość bardzo dokładnie.

youtube.com

Krok 2:Dodaj kilka kropel wybranego barwnika spożywczego, aby nadać kolor plastelinie. Następnie dodaj szczyptę proszku do pieczenia i 1 lub 2 krople płynu do mycia naczyń. Nie przestawaj mieszać.

youtube.com

Krok 3: Następnie dolej płyn do soczewek, dzięki któremu masa nabierze odpowiedniej konsystencji. Dolewaj, aż do momentu, gdy plastelina przestanie lepić się do rąk.

youtube.com

Plastelina przypomina trochę masę balonową, możesz ją ściskać i rozciągać, a także ulepić z niej przeróżne kształty. Z pewnością Twoje dziecko znajdzie również inne ciekawe rozwiązanie, które można uzyskać, bawiąc się tą domową plasteliną!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

zamknij