×

Starbucks pozbywa się plastikowych słomek i proponuje alternatywne rozwiązanie

Nie od dziś wiemy, że jeśli nie zadbamy o swoje środowisko, to wkrótce zatoniemy w morzu śmieci. Coraz więcej przedsiębiorstw stara się kłaść nacisk w swoich działaniach na ekologię i staję się „eco-friendly”, lecz w przeważającej większości firmy nie wprowadzają zmian, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na środowisko. Na szczęście nie wszyscy tak robią.

Obecnie marki odzieżowe oraz restauracje zmieniają swoje opakowania lub korzystają z tych z recyklingu

elle.pl

Nasze pudełka są wykonane z pudełek z przeszłością

Papierowe kartony przy zakupach online zamiast tradycyjnych folii i reklamówek to nie wszystko. Także restauracje starają się zmniejszyć użycie plastiku i stosują ciekawe rozwiązania zastępujące tradycyjne słomki. W niektórych kawiarniach już można znaleźć metalowe rurki wielokrotnego użytku.

W innym miejscu spotkałam się z wykorzystaniem surowego makaronu zamiast słomki!

Ale takie rozwiązania pojawiły się w lokalnych restauracjach, a co z dużymi sieciówkami?

Okazuje się, że niedawno jedna z najbardziej znanych sieci kawiarni czyli Starbucks, ogłosił że do 2020 roku wycofają plastikowe słomki w swoich 28 000 lokalach na całym świecie.

Jednak kawiarniany gigant twierdzi, że recykling plastikowych rurek nie jest możliwy ze względu na ich wagę i rozmiar (taki komunikat pojawił się na Twitterze Starbucksa), dlatego przedsiębiorstwo zdecydowało się na wyeliminowanie słomek. Klienci kawiarni będą mogli zamówić rurkę jeśli będą jej potrzebować, a tylko napoje typu Frappuccino, które wymaga opcji wymieszania, będzie sprzedawane ze słomką. Jeśli za słomki będzie trzeba zapłacić, znacznie mniej osób będzie chciało z niej skorzystać.

Być może myślisz, że wyeliminowanie słomek nie rozwiąże problemu, jednak według oficjalnych badać National Geographic, plastik rozpada się przez 400 lat, a tylko 12% ulega całkowitemu rozkładowi. Dlatego też usunięcie słomek może sprawić, że życie ryb oraz innych stworzeń wodnych znacznie się poprawi.

Co myślisz o takich pomysłach na poprawę środowiska?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij