×

Ten niedrogi sposób usunie pleśń z różnych zakamarków łazienki. Potrzebujesz tylko 2 składników

Nowe mieszkanie lub takie zaraz po remoncie zawsze ma piękne ściany, lśniącą podłogę i glazurę, którą chwalimy się przed znajomymi. Z biegiem lat niestety sprzęty się starzeją, a na tym, co było niegdyś śnieżnobiałe widać ząb czasu. Dokładnie to samo tyczy się łazienki, w której czai się pleśń. Tam, gdzie woda, zawsze jest ryzyko, że prędzej czy później pojawi się ten nieproszony gość.

Brązowe plamy w rogach wanny czy uszczelkach prysznica mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach użytkowania. Ty stosujesz wówczas drogie preparaty z nadzieją, że naprawisz problem. Jest jednak pewien domowy sposób, który bije na głowę wszystkie gotowe wynalazki.

Co potrzebujesz?

  • watę
  • środek wybielający (pamiętaj, że to produkt, który powinien być przechowywany z dala od dzieci. Na czas czyszczenia, niech nie zbliżają się do łazienki)

1. Pleśń, która zbiera się w zagłębieniach wanny wygląda brzydko i jest po prostu niehigieniczna.

imgur
imgur

2. Jak się jej pozbyć w łatwy sposób?

Watę zroluj tak, aby powstały długie elementy o centymetrowej średnicy. Nasącz ją środkiem wybielającym. Później umieść w narożnikach i dociśnij. Chodzi o to, aby wybielacz dokładnie dotykał brudnego miejsca. Pozostaw na noc.

imgur

Twoja wanna następnego dnia będzie wyglądać jak nowa!

imgur

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby dokładnie docisnąć watę do pleśni. Wówczas wybielacz zacznie działać.

imgur

Aby zapobiec powstawaniu pleśni, polecamy wietrzyć regularnie łazienkę. Jeśli nie masz okien w tym pomieszczeniu, mokre pranie wieszaj na balkonie lub w innym pomieszczeniu, w którym będzie dostęp powietrza.

Może Cię zainteresować

zamknij