14 zaskakujących rzeczy, które możesz zrobić używając płynu do mycia naczyń

Założę się, że używasz swojego płynu do mycia naczyń tylko w jednym celu – do pozbycia się brudu z kuchennych talerzy i garnków. Okazuje się, że ten detergent przyda Ci się także przy innych okazjach. My znamy ich aż 14, a Ty? Koniecznie sprawdź co możesz zrobić używając płynu do mycia naczyń!

#1 Odśwież biżuterię

Jeśli chcesz żeby Twoja biżuteria znowu lśniła użyj mieszanki płynu do mycia naczyń i wody gazowanej. Zanurz biżuterię na 5 minut, a następnie użyj miękkiej szczoteczki do zębów, aby dokładnie wyszorować pozostałości płynu. Teraz spłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia.

#2 Pokonaj muszki owocówki

Jeśli nie możesz pozbyć się muszek ze swojej kuchni, zrób pułapkę używając płynu do mycia naczyń. Wlej trochę płynu do pojemnika i dodaj taką samą ilość wody. Przykryj pojemnik plastikową folią i zrób w niej kilka otworów. Muchy przylecą do słodkiego zapachu, lecz nie będą mogły się wydostać z pułapki.

#3 Eliminuje tłuste plamy

Płyn do mycia naczyń poradzi sobie nie tylko z tłuszczem na naczyniach, ale również z tym z ubrań czy innych tkanin. Dodaj kilka kropli płynu na brudne miejsce i wetrzyj je szczoteczką do zębów, a następnie wypierz w ciepłej wodzie.

#4 Zimne okłady

Jeśli doskwiera Ci ból ramienia lub nogi, weź woreczek strunowy, dodaj do niego płyn do mycia naczyń i wodę, a następnie włóż całość do zamrażalki. Płyn całkowicie zamarznie, a Ty zyskasz zimny kompres do przyłożenia w bolące miejsce.

#5 Domowe bańki mydlane

pixabay.com

Dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń do pojemnika z wodą. Potrząśnij całość. Mieszanka do tworzenia baniek jest gotowa.

#6 Czyste meble ogrodowe

Ten trik przyda się w sezonie wiosenno-letnim – wystarczy, że wymieszasz płyn do mycia naczyń z wodą i zetrzesz brud gąbką. Plastikowe meble ogrodwe będą jak nowe.

#7 Zapobieganie parowaniu szyb i luster

Jeśli chcesz zapobiec parowaniu okien lub luster, nanieś niewielką odrobinę płynu do mycia naczyń na powierzchnię czystej, miękkiej szmatki i przetrzyj szybę. Rozcieraj aż płyn całkowicie zniknie.

#8 Odblokuj zatkaną toaletę

O tym sposobie użycia płynu do mycia naczyń przeczytasz więcej w naszym poprzednim artykule.

#9 Śmierdząca sierść pupila

Zmieszaj 250 ml wody utlenionej, 1/2 szklanki sody oczyszczonej i 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń (najlepiej postaw na taki który ma najmniej sztucznych substancji). Następnie użyj mieszaniny jak szamponu dla swojego pupila. Zostaw na 10-15 minut a następnie dokładnie spłucz sierść ciepłą wodą.

#10 Plamy oleju na betonie

Jeśli zauważysz plamę oleju w garażu lub na swoim podjeździe to wystarczy że zastosujesz mieszankę z płynem do mycia naczyń w roli głównej. Spryskaj poplamioną powierzchnię sodą oczyszczoną, a następnie płyn do mycia naczyń. Weź ostrą szczotkę i zacznij szorować. Pozostaw na kilka godzin i zmyj wodą. Jeśli plama nie zejdzie, powtórz czynność.

#11 Dodaj płyn do prania

Dodaj kilka kropel gęstego płynu do mycia naczyń do dwóch szklanek wody, umieść nanieś mieszankę na ubrania w bębnie. Teraz nastaw pralkę i gotowe – ubrania będą czyste i świeże, a ty zaoszczędzisz na drogich produktach do prania.

#12 Problem ze śrubą

Nie możesz wbić śrubę w drewnianą powierzchnię? Profesjonaliści radzą umieścić kroplę płynu do mycia naczyń na śrubie. To ułatwi jej wbijanie.

#13 Pogromca pcheł

pixabay.com

Wymieszaj cytrynowy płyn do mycia naczyń z wodą i użyj w zastępstwie szamponu dla zwierząt.

#14 Usuwanie plam z czerwonego wina

Czerwone wino jest pyszne ale gdy się wyleje ciężko się go pozbyć. Wystarczy, że wymieszasz płyn do mycia naczyń (1 łyżeczkę) z wodą utlenioną (1 szklanką), a następnie zamoczysz w miksturze gąbkę. Wyciśnij wodę z gąbki na plamę (nie rozcieraj!) i odczekaj kilkanaście minut. Po tym czasie przepłucz zabrudzone miejsce zimną wodą.

Co myślisz o tych 14 zastosowaniach płynu do mycia naczyń? Znałeś je wcześniej?