14 zaskakujących rzeczy, które możesz zrobić używając płynu do mycia naczyń

Założę się, że używasz swojego płynu do mycia naczyń tylko w jednym celu – do pozbycia się brudu z kuchennych talerzy i garnków. Okazuje się, że ten detergent przyda Ci się także przy innych okazjach. My znamy ich aż 14, a Ty? Koniecznie sprawdź co możesz zrobić używając płynu do mycia naczyń!

#1 Odśwież biżuterię

Jeśli chcesz żeby Twoja biżuteria znowu lśniła użyj mieszanki płynu do mycia naczyń i wody gazowanej. Zanurz biżuterię na 5 minut, a następnie użyj miękkiej szczoteczki do zębów, aby dokładnie wyszorować pozostałości płynu. Teraz spłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia.

#2 Pokonaj muszki owocówki

Jeśli nie możesz pozbyć się muszek ze swojej kuchni, zrób pułapkę używając płynu do mycia naczyń. Wlej trochę płynu do pojemnika i dodaj taką samą ilość wody. Przykryj pojemnik plastikową folią i zrób w niej kilka otworów. Muchy przylecą do słodkiego zapachu, lecz nie będą mogły się wydostać z pułapki.

#3 Eliminuje tłuste plamy

Płyn do mycia naczyń poradzi sobie nie tylko z tłuszczem na naczyniach, ale również z tym z ubrań czy innych tkanin. Dodaj kilka kropli płynu na brudne miejsce i wetrzyj je szczoteczką do zębów, a następnie wypierz w ciepłej wodzie.

#4 Zimne okłady

Jeśli doskwiera Ci ból ramienia lub nogi, weź woreczek strunowy, dodaj do niego płyn do mycia naczyń i wodę, a następnie włóż całość do zamrażalki. Płyn całkowicie zamarznie, a Ty zyskasz zimny kompres do przyłożenia w bolące miejsce.

#5 Domowe bańki mydlane

14 zaskakujących rzeczy, które możesz zrobić używając płynu do mycia naczyń
Udostępnijpixabay.com

Dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń do pojemnika z wodą. Potrząśnij całość. Mieszanka do tworzenia baniek jest gotowa.

#6 Czyste meble ogrodowe

Ten trik przyda się w sezonie wiosenno-letnim – wystarczy, że wymieszasz płyn do mycia naczyń z wodą i zetrzesz brud gąbką. Plastikowe meble ogrodwe będą jak nowe.

#7 Zapobieganie parowaniu szyb i luster

Jeśli chcesz zapobiec parowaniu okien lub luster, nanieś niewielką odrobinę płynu do mycia naczyń na powierzchnię czystej, miękkiej szmatki i przetrzyj szybę. Rozcieraj aż płyn całkowicie zniknie.

#8 Odblokuj zatkaną toaletę

O tym sposobie użycia płynu do mycia naczyń przeczytasz więcej w naszym poprzednim artykule.

#9 Śmierdząca sierść pupila

Zmieszaj 250 ml wody utlenionej, 1/2 szklanki sody oczyszczonej i 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń (najlepiej postaw na taki który ma najmniej sztucznych substancji). Następnie użyj mieszaniny jak szamponu dla swojego pupila. Zostaw na 10-15 minut a następnie dokładnie spłucz sierść ciepłą wodą.

#10 Plamy oleju na betonie

Jeśli zauważysz plamę oleju w garażu lub na swoim podjeździe to wystarczy że zastosujesz mieszankę z płynem do mycia naczyń w roli głównej. Spryskaj poplamioną powierzchnię sodą oczyszczoną, a następnie płyn do mycia naczyń. Weź ostrą szczotkę i zacznij szorować. Pozostaw na kilka godzin i zmyj wodą. Jeśli plama nie zejdzie, powtórz czynność.

#11 Dodaj płyn do prania

14 zaskakujących rzeczy, które możesz zrobić używając płynu do mycia naczyńUdostępnij

Dodaj kilka kropel gęstego płynu do mycia naczyń do dwóch szklanek wody, umieść nanieś mieszankę na ubrania w bębnie. Teraz nastaw pralkę i gotowe – ubrania będą czyste i świeże, a ty zaoszczędzisz na drogich produktach do prania.

#12 Problem ze śrubą

Nie możesz wbić śrubę w drewnianą powierzchnię? Profesjonaliści radzą umieścić kroplę płynu do mycia naczyń na śrubie. To ułatwi jej wbijanie.

#13 Pogromca pcheł

14 zaskakujących rzeczy, które możesz zrobić używając płynu do mycia naczyń
Udostępnijpixabay.com

Wymieszaj cytrynowy płyn do mycia naczyń z wodą i użyj w zastępstwie szamponu dla zwierząt.

#14 Usuwanie plam z czerwonego wina

Czerwone wino jest pyszne ale gdy się wyleje ciężko się go pozbyć. Wystarczy, że wymieszasz płyn do mycia naczyń (1 łyżeczkę) z wodą utlenioną (1 szklanką), a następnie zamoczysz w miksturze gąbkę. Wyciśnij wodę z gąbki na plamę (nie rozcieraj!) i odczekaj kilkanaście minut. Po tym czasie przepłucz zabrudzone miejsce zimną wodą.

Co myślisz o tych 14 zastosowaniach płynu do mycia naczyń? Znałeś je wcześniej?