×

9 nietradycyjnych zastosowań płynu do mycia szyb, których pewnie nigdy nie próbowałeś

Każdy z nas ma w domu płyn do mycia okien, ale raczej niewielu przyszło do głowy, że można go wykorzystać w zupełnie inny sposób.

Otóż płyn do szyb upora się z kilkoma problemami i zastąpi inne środki czystości. Jeśli jesteście ciekawi do czego można go użyć, sprawdźcie poniżej.

Samochód

Car Interior

Płyn do szyb także doskonale nadaje się do mycia kierownicy czy deski rozdzielczej w samochodzie. Najlepszy efekt uzyskasz używając do tego ściereczki z mikrofibry.

Nieznośne owady

bug

Jeśli wolisz nie stosować aerozolu na owady, oto rozwiązanie dla ciebie. Płyn do mycia okien również pomoże uporać się z robakami. Pamiętaj jednak, by nie spryskiwać nim pszczół ani os!

Biżuteria

Ring

Złoto i srebro może odzyskać dawny blask dzięki mieszance płynu do szyb i wody utlenionej. Wystarczy zanurzyć biżuterię na 10 minut i wypolerować.

Kryształy

Chandelier

Kryształowy żyrandol po prababci zbiera cały kurz z domu, a ty nie masz pojęcia jak temu zaradzić? Spryskaj go płynem do mycia okien i gotowe. Bez wysiłku, a wszystko czyste!

Zdejmowanie pierścionka

Engagement Ring

Jeśli pierścionek utknął na palcu, spryskaj skórę odrobiną płynu, by bez problemu go zdjąć. Pamiętaj jednak, żeby natychmiast umyć ręce.

Lśniąca stal

https://flic.kr/p/qTcjSA

Płyn do mycia okien również doskonale nadaje się do polerowania stalowych przedmiotów.

Tablica

Dry Erase Board

Markerowa tablica ma specjalne gąbki, które jednak z czasem tracą swą czyszczącą moc. Oczywiście w tym przypadku płyn do szyb i kawałek papieru sprawdzi się jako zamiennik.

Plamy na ubraniach

stained dress material on old doll

Płyn do mycia okien jest w stanie uporać się w wieloma plamami na ubraniach. Zamiast używać odplamiacza, wypróbuj ten sposób.

Uparty zamek

Zipper

Nie pozwól, by uparty zamek zepsuł ci dzień. Spryskaj go odrobiną płynu do okien, a będzie działać bez problemu. Zupełnie jak magia!

Może Cię zainteresować

zamknij